Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницяоблводоканалу погрожують розірванням контракту за борги

Вінницяоблводоканалу погрожують розірванням контракту за борги

Дочірнє підприємство ПАТ “Вінницяобленерго” ТОВ “Енера Вінниця”, яке нині є надавачем послуг з постачання електроенергії, погрожує комунальному підприємству “Вінницяоблводоканал” розірванням договору та припиненням постачання своїх послуг. Питання обговорили на засіданні постійної комісії Вінницької обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження.

– Діяльність комунального підприємства “Вінницяоблводоканал” під загрозою, що може призвести до соціальної напруги та можливої екологічної катастрофи. Бо неробочий облводоканал — це, це бомба, – прокоментував ситуацію голова комісії Андрій Ковальов.

За словами представниці ТОВ “Енера Вінниця” Ганни Пістружак, “Вінницяоблводоканал” вчасно не розраховується за надані послуги та не проплачує аванс як того вимагає договір.

– Компанія має заборгованість за спожиту у січні електроенергію у 3 мільйони 162 тисячі гривень, – повідомила під час засідання комісії Ганна Пістружак. – Крім того, компанія не проплатила аванс на лютий місяць. Компанія мала можливість обрати один з трьох варіантів оплати. Попередня оплата є найбільш дешевою пропозицією, яку може надати постачальна компанія. Тому вінницький водоканал отримав попередження на відключення.

Представниця фірми, що фактично є посередником між ПАТ “Вінницяобленерго” і споживачами послуг з постачання електроенергії, повідомила, що ТОВ “Енера Вінниця” планує розірвання договору із КП Вінницяоблводоканал”, про що підприємство вже попереджене.

– Якщо споживач вийде на розрахунки або обере іншу комерційну пропозицію з плановими платежами, але трішки дорожчу, якої він буде дотримуватися, ми готові продовжити співпрацю, – продовжила вона. – Ми готові в персональному порядку розстрочити платежі більш дрібними частинами для того, щоб надати споживачу можливість більш ритмічної сплати.

Директор КП “Вінницяоблводоканал” Олександр Чернятинський зазначає, що на сьогоднішній день заборгованість комунального підприємства перед “Вінницяобленерго” сягнула 63 мільйонів гривень.

За його словами, це борг, який утворився не за перший місяць цього року, а за весь попередній період. Причина боргу — економічна необґрунтованість фактичного тарифу. Він лише на 60% покриває витрати. Не відповідають закладеним у тарифі ціна на електроенергію, реагенти, витрати на сплату податків і виплату зарплат.

– Передоплати в нас тариф не передбачає, – зазначив керівник “Вінницяоблводоканалу”. – Передбачає лише оплату по факту споживання. І взагалі тариф на сьогоднішній день економічно необґрунтований. Комісія (НКРЕКП — авт.) ігнорує коригування тарифів. Така проблема в більшості міст України, але в них є допомога від місцевих органів самоврядування. В тому числі, від міських рад, на погашення оцієї різниці, яка виникає між тарифом по воді і тим, який виникає по електроенергії. Доки не буде врегульовано тариф, нам потрібно покривати різницю між фактичним тарифом і ціною на електроенергію. В місяць це близько трьох мільйонів гривень.

Заступник голови Вінницької облдержадміністрації Василь Броварник зауважив, що НКРЕКП коригування тарифу вчасно не проводить.

– За 2018 рік ми в НКРЕ були не раз, а більше десятка. Наразі питання зрушилось. НКРЕ взяв наші зауваження до розгляду і на черговому засіданні планує розглядати коригування тарифу для “Вінницяоблводоканал”.

Василь Броварник також відмітив, що на виконання Закону України “Про ринок електричної енергії” необхідно проводити попередню оплату за електроенергію. Однак кошти, сплачені споживачами, повертаються із затримкою майже у два місяці. Тож, до затвердження економічно обґрунтованого тарифу підприємству необхідна фінансова підтримка.

– На понад 95% підприємство працює для міста Вінниця, тому облдержадміністрація подала звернення до Вінницької міської ради з пропозицією підтримати підприємство, – повідомив він.

Наразі йде мова про фінансову підтримку у розмірі 60 мільйонів гривень.

Фото adslegal.com.ua

2 відкук про “Вінницяоблводоканалу погрожують розірванням контракту за борги

  1. Лариса

    Води на Старому місті немає .Садочки, лікарні, житлові будинки стали заручниками цієї ситуації. Рішення немає. Журналісти, підключайтесь!

  2. Ігор

    Водоканал потрібно передати на баланс міста, тоді і з’явится законна можливість постійної дотації цього монополіста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *