Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінничани провели квест, щоб довести існування підземного міста

Вінничани провели квест, щоб довести існування підземного міста

Історичний квест у Вінниці зібрав понад півсотні небайдужих вінничан. Всіх їх об’єднала одна мета — зберегти історичну спадщину міста — підземні ходи та приміщення в історичному ареалі Вінниці.

Тож, захід, приурочений до Дня Незалежності України, відбувся під гаслом “Врятуй підземне місто!”. Ініціатором та організатором квесту виступила спільнота “Врятуй підземну Вінницю!”.

Після реєстрації учасників організатори провели інструктаж та озвучили місію заходу.

– Позиція нинішньої влади в тому, нібито підземель немає, – зауважила депутатка Ганна Давиденко, яка є одним з організаторів квесту. – Ми бачимо, що вони є, але нам говорять, що їх немає. Чому? Тому що вони до цих пір не оформлені юридично. Історія, як це зробити правильно, є складна і заплутана. Але ми знайшли спосіб це зробити. І сьогодні ми зробимо перший крок, а ви допоможете це нам зробити. Ми з вами станемо не просто дослідниками і тими людьми, які зафіксуємо факт наявності вінницьких підземель, а ми з вами станемо тими людьми, які першими почнуть юридичне оформлення нашої юридичної спадщини.


Квестівців поділили на п’ять команд. Кожна з яких мала обстежити одну з п’яти частин, на які символічно поділили історичний центр міста та віднайти ходи до підземель. Для орієнтування на місцевості використовували мапу, надану колишньою головною архітекторкою міста Людмилою Денисовою. На ній спеціальними позначками вказані можливі підземелля та входи до них, за офіційними дослідженнями того часу, коли вона обіймала цю посаду.


Протягом двох годин ентузіасти шукали артефакти, які можуть підтвердити існування підземних ходів в історичному ареалі нашого міста та записували свідчення місцевих мешканців. Свої знахідки фіксували документально та оцифровували. Для того, аби визначити, залишки якого об’єкта культурної спадщини вони виявили, використовували і геометричний план Подільської губернії міста Вінниці, який датується 1811 роком.

Обстежуючи територію, учасники квесту виявили цегляні арки та їх фрагменти, які могли бути входами до підземель. Підтвердженням існування підземної Вінниці можуть бути і виявлені квестівцями провалля на прибудинкових територіях у центрі міста, в яких мешканці знаходили фрагменти цегляної кладки, схожої на залишки підземних тунелів.

Одна з організаторок заходу Таїса Гайда повідомила, що відомості, отримані у ході квесту, нанесуть на онлайн-мапу.

– Ми плануємо проведення адвокаційної кампанії, щоб легалізувати підземелля і створити з них туристичну родзинку міста, – зазначила вона.

Наприкінці заходу всі присутні висловили свої враження від квесту. Вінничани пропонували допомогу та ділились власними думками щодо того, як вберегти історичну спадщину нашого міста для нащадків та використовувати її як туристичний потенціал Вінниці.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *