Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінничани спробують «Побачити невидимих, почути мовчазних»

Вінничани спробують «Побачити невидимих, почути мовчазних»

Вчора, 17 вересня, відбулася перша робоча зустріч групи , яка працюватиме над створенням «робочої карти» допомоги безхатченкам у Вінниці. До роботи долучились представники та представниці обласної та міської соціальних  служб, бібліотек, громадських організацій, поліції, волонтери, журналісти, правозахисники. Всього близько двох десятків людей.

На першій  зустрічі  присутні визначили основні напрямки роботи та розділили відповідальність за їх виконання.

  • Визначити кількість людей-безхатченків у Вінниці
  • Визначити їх потреби та шляхи їх задоволення
  • Зібрати, проаналізувати, досвід інших країн та регіонів України
  • Провести інформаційну кампанію
  • Створити «робочу карту» та передати її міській владі

Для усіх хто бажає долучитися до цієї справи створена група у Фейсбуці «Побачити невидимих, почути мовчазних» . Керівниця організації «ВІСЬ» Світлана Дубина  підняла тему безхатченків у Вінниці  після зйомок фільму про життя жінок, що опинились на вулиці «Заговори, і я тебе побачу».  Спочатку вона написала електронну петицію, у якій просила «забезпечити базові потреби» безхатченків у Вінниці. Громада підтримала петицію більше ніж 350 голосами, підтвердивши, що це питання суспільно важливе. Потім пройшло публічне громадське обговорення (громадські консультації) на тему «Як допомогти безхатченкам у Вінниці».

Пані Світлана каже, що після цього написала проект «Побачити невидимих, почути мовчазних», який підтримав Український жіночий фонд.

Нагадаємо, що ми писали про те, що вінницький муніципалітет не знає, скільки у місті людей-безхатченків, та у Вінниці збирають підписи на підтримку безхатченків.

 

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *