Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінничани з інвалідністю І і ІІ груп сплачують підвищений удесятеро земельний податок

Вінничани з інвалідністю І і ІІ груп сплачують підвищений удесятеро земельний податок

Вінничанам з інвалідністю, що проживають на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, доведеться сплачувати земельний податок, який рік тому вінницькі депутати підняли удесятеро.

У червні минулого року рішенням сесії Вінницької міської ради вінницькі обранці підняли ставку податку з 0,03% до 0,3 % для земель з цільовим призначенням «Для городництва», «Для індивідуального садівництва», “Землі житлової забудови”, “Для індивідуального дачного будівництва” та “Для колективного дачного будівництва”.

Перші платіжки за “оновленим тарифом” власники вінницьких домогосподарств отримали по завершенню першого півріччя цього року. В порівнянні з минулим роком суми в них відчутно б’ють по кишенях вінничан. Багатьом родинам виставили рахунок у кілька тисяч гривень. Під фінансовий прес потрапило 13 тисяч домогосподарств.

Під час постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту депутатка Ганна Давиденко представила проект рішення щодо зменшення земельного податку. Вона зазначила, що суми до сплати для багатьох родин непідйомні, а пільги для пільгових категорій населення діють лише на 10 соток. За решту земельної ділянки у повному обсязі мають сплачувати навіть вінничани з інвалідністю І і ІІ груп.

– Людей фактично не попередили, вони не відкладали гроші на сплату цього податку. У них немає грошей сплатити цей податок, – зазначила Ганна Давиденко.

– Більше того, з 2 вересня людям, які не встигли сплатити цей податок, будуть нараховуватися штрафи, – повідомила вона. – Нас чекає ще друга хвиля незадоволення.

Депутат Олег Ткаченко повідомив, що теж проти збільшення податку у 10 разів. Депутат повідомив, що подавав проект рішення про збільшення ставки податку до 0,06%.

Разом з тим, він зауважив, що у Вінниці не найвища ставка податку і навів у приклад місто Івано-Франківськ та місто Київ, де ставка податку, за його словами, становить 1%.

Ганна Давиденко з цього приводу аргументувала, що у зазначених містах, а також і у Білій Церкві через місяць після прийняття рішення щодо підвищення ставки земельного податку місцеві депутати прийняли рішення, яким запровадили пільгу на сплату цього податку. За цим рішенням мешканці міст тепер сплачують фактично ту ж саму суму, що і до підвищення ставки.

– Єдине, що мене тішить, куди ці кошти підуть, – зазначив Олег Ткаченко.

Депутати зазначили, що 10 мільйонів, які надійдуть до бюджету від сплати земельного податку, планують пустити на доплату у 20 % педпрацівникам.

– Так. Я, як освітянка, кажу, що підвищувати зарплати вчителям потрібно. Але не шляхом зіткнення лобами людей. В одних забрати, іншим — віддати…

– Так. Я, як освітянка, кажу, що підвищувати зарплати вчителям потрібно, – відповіла на це Ганна Давиденко. – Але не шляхом зіткнення лобами людей. В одних забрати, іншим — віддати…

Проект рішення за ініціативою громадських організацій підтримали депутати Віктор Мартинюк, Олег Ткаченко і, власне, сама Ганна Давиденко. Хто підтримає прийняття даного рішення завтра, під час чергового засідання сесії, читайте у наших подальших публікаціях.

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *