Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницька депутатка Людмила Кондратюк голосуватиме за зменшення земельного податку

Вінницька депутатка Людмила Кондратюк голосуватиме за зменшення земельного податку

Ініціативна група громадських організацій, яка подала проект рішення про зменшення земельного податку у Вінниці, вирішила зібрати коментарі всіх міських депутатів. Питали про те: чи сплачують вони земельний податок, чи будуть голосувати за його зменшення?

Вінницька депутатка  Людмила Кондратюк отримала минулого року земельну ділянку у спадок від батька. Каже, що податок ще не сплачували, але цією справою займатиметься брат.

Журналістка: А ви знаєте, щось про суми земельного податку, які мають сплатити вінничани?

Депутатка: Люди, які мають ділянки біля будинків, розповідають, що якщо в минулому році платили 200, 300, 400 гривень, то у цьому році відповідно мають сплатити дві, три та чотири тисячі. Тобто податкова ставка збільшилась у десять разів.

Журналістка: Як ви ставитесь до місцевої ініціативи по поверненню ставки податку до минулорічної?

Депутатка: Наша фракція «Свободи» ще тоді голосувала проти підняття ставки. Тому ми й зараз, якщо тоді так голосували, проти цього.

Журналістка: Ми сподіваємось, що проект рішення за місцевою ініціативою буде включено до переліку питань порядку денного найближчої сесії.

Депутатка: Я ще не бачила самого проекту, тому нічого сказати не можу по ньому. Але, якщо він буде розглядатись на депутатських комісіях, я зверну на це увагу свою та колег. Але я за зменшення ставки земельного податку. Тому, що людям, якщо дивитись які зараз ціни, тарифи, скільки коштують ліки, медичні послуги та обстеження, дуже важко. Медична реформа ще не завершена, а тому медичні обстеження, навіть для дітей-інвалідів платні.

Журналістка:  Чи не вбачаєте ви у рішенні про підняття податку на землю можливу схему для перерозподілу землі. Наприклад, пенсіонер має 20 соток біля дому. На десять з них має пільгу, а за іншу частину у нього немає чим сплачувати податок. Цю землю у нього можуть забрати за податковий борг.

Депутатка: Все можливо, тому що люди, які не мають спеціальної юридичної освіти у таких моментах безпорадні. А не знання законів, не звільняє від відповідальності.

 

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

Фото: Анастасія Дем’янчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *