Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницька депутатка Наталія Панчук: земельний податок пенсіонерам допоможуть заплатити діти і внуки

Вінницька депутатка Наталія Панчук: земельний податок пенсіонерам допоможуть заплатити діти і внуки

Скасування підняття земельного податку розглядали на профільній комісії Внницької міськрди 28 серпня, повідомляє “Громада Вінниччини”.  Це питання перед місцевими депутатами ініціювали громадські організації. З 8 членів депутатської комісії ініціативу підтримав тільки свободівець Олександр Семененко. Проти ініціативи виступили депутати Наталія Панчук (Вінницька Європейська стратегія) та Віктор Крівіцький (БПП). Утримались Алла Власюк ( БПП) та Світлана Ярова (Вінницька європейська стратегія).

Троє депутатів -членів депутатської комісії взагалі не пришли на засідання комісії. Серед них батьківщинівець Юрій Іорданов, Володимир Васільєв з партії Вінницька Європейська стратегія та “опоблоківець” Михайло Лепей.

На комісії про ініціативу депутатам доповідала депутатка Ганна Давиденко, яка кожній депутатській комісії пояснює чому громадські організації подали проект рішення на зменшення земельного податку:

“Після підняття податку у бюджет міста додатково надійде 10 мілйонів гривень. Це при бюджеті міста у 5 мільярдів не така уже і велика сума, щоб вартувало принижувати людей і залазити їм у кишені”

На що депутатка Наталя Панчук зауважила, що вона підтримує підняття податку і що до неї мешканці з скаргами не звертались:

“Ви сказали 10 мільйонів? А ми збільшили зарплату вихователям у дитячих садочках і нам потрібно 20 мільйонів. І до нас з проблемами ніхто не звертався. І тут я хочу додати, що укожній сім’ї є не один пенсіонер, і не один пільговик а у них є діти, є внуки. От я спілкувалась з учасниками АТО і няких кичущих випадків я не зафіксувала”

Ганна Давиденко в свою чергу вказала, що на черговій сесії будуть виділяти 4 мільйони комунальному підприємству “Вінницяміськсвітло” на будівництво офісу і що можна було ці гроші залишити освітянам:

“Я сама освітянка і за те, щоб підняти заробітну плату освітянам. Але я навіть можу навести приклад де взяти гроші на цій сесії. Бо депутати будуть голосувати за виділення 4 мільйонів на будівництво чергового офісу Міськсвітлу. Я думаю, що ми могли б їм знайти нормальний офіс. Тому якщо не робити такі сумнівні видатки, то коштів може вистачити на все”.

У результаті обговорення комісія не змінила свою думку і за виключенням свободівця Семененка не підтримала проект рішення активістів.

Днем раніше комісія з соцзахисту відмовилась голосувати за зменшення земельного податку.

У 2016 році депутатка Панчук “забула” задекларувати бізнес чоловіка.

Нагадаємо, журналісти опитують депутатів щодо голосування за зменшення земельного податку. Депутат від Батьківщини Вадим Кудіяров повідомив , що буде це питання вирішувати з мером. Депутат від партії ” Вінницька європейська стратегія” Роман Андронійчукпідтримує підвищення податку в 10 раз, натомість депутати Ганна Давиденко, Олександр КолісникЛюдмила КондратюкВіктор МартинюкОлег Ткаченко та Дмитро Уманець вважають підняття земельного податку надмірним і нелогічним.  А депутатка Людмила Ваколюк взагалі вважає, що депутати за підняття податку не голосували. Однопартієць Людмили Ваколюк -Микола Тихонюк вважає, що простим людям не потрібно більше 10 соток землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *