Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницька депутатка знайшла старовинну арку, що може вести у підземелля, у колишній будівлі ЖЕКу

Вінницька депутатка знайшла старовинну арку, що може вести у підземелля, у колишній будівлі ЖЕКу

У двоповерховій комунальній будівлі у центрі міста, яку влада виставила на аукціон, ймовірно, є вхід у підземелля. Підтвердження тому знахідка вінницької депутатки Ганни Давиденко, про що вона розповіла на своїй сторінці у Фейсбук.

Нагадаємо, Вінницька міська рада продає комунальне майно по Монастирській, 1 за майже два мільйони гривен. При тому, що це двоповерхова адміністративна будівля з підвалом загальною площею 364,4 квадратних метри. Місцеві мешканці мікрорайону пам’ятають цю будівлю як приміщення ЖЕКу №3.

“Ми знайшли вхід в катакомбу! Зовсім випадково і неочіковано. Ви не повірите!  Але все по порядку.Як ви знаєте, міська рада виставила на продаж з аукціону комунальне майно – адмін будинок за адресою Монастирська 1. Будинок було побудовано у 1902 році і він колись був пам’яткою архітектури місцевого значення. До речі, чому зняли цей статус, ми обов’язково з’ясуємо. Хоча можемо здогадатися…Так чи інакше як депутат я вирішила оглянути цей будинок. І ви собі не уявляєте моє здивування, коли я на власні очі побачила у підвалі приміщення вхід у катакомбу. Це вимощена арка, яка має коридор, який спускається донизу. Тепер уявіть собі.  З будинку зняли статус пам’ятки. І вже збереження старовинного будинку з входом у підземелля буде залежати від волі нового власника. Мені здається, що ми як громада маємо зробити все можливе, щоб зберегти цю знахідку, оформити іі належним чином і створити музей. Разом із тим, є усі підстави вважати, що на це приміщення поклав очі один із забудовників міста, який звів будинок поруч. Прямо впритул до цього будинку 1902 року. Окрім того, щоб потрапити у підвал будинку, з якого якраз і починається вхід у катакомби, треба заходити на територію того нового будинку за забором. І таке складається враження, що це було зроблено навмисне, забрати територію, унеможливити доступ до приміщення, довести цей будинок до жахливого стану, перетворити його на склад, щоб зробити викуп його за безцінь безальтернативним, хоча й ніби з аукціону, і тишком-нишком знищити нашу історичну спадщину. Чи не вперше вдалося зафіксувати підземний хід не під час будівництва чергового торгового центру. Сподіваюсь, що нам вдасться врятувати знахідку”, – пише Ганна Давиденко.

Засновники спільноти Врятуй підземну Вінницю переконані, що враховуючи негативний досвід із ситуацією по Монастирській 24 і Соборною 29, коли громаді доводиться фактично боротися за збереження історичної спадщини Вінниці, спочатку потрібно досліджувати, а потім виставляти на продаж комунальну нерухомість в історичному ареалі нашого міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *