Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницька міська рада – одна із найбільш "гомофобних" в Україні

Вінницька міська рада – одна із найбільш “гомофобних” в Україні

Журналісти надіслали запити до міських рад різних міст України, щоб дізнатись чи приймались якісь місцеві рішення, які були реакцією на внесення  Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом ЄС)» № 0931 .

Ввн був поданий 20 листопада 2015 року народними депутатами України VIII скликання Геращенко І.В., Клипуш-Цинцадзе І.Ю., Іоновою М.М., Найємом М., Лещенком С.А., Масоріною О.С.. У даному законі передбачено розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроектів про внесення змін до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», про легалізацію в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар з урахуванням майнових і немайнових прав тощо. Ми нещодавно  розповідали про цей законопроект.

Депутата Вінницької міської ради Олександра Парвадова «обурив» цей законопроект і він на засіданні 29-ої сесії міської ради 7-го скликання, яке відбулося 27 квітня 2018 року, перед депутатами зачитав звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони щодо захисту інституції сім’ї в Україні. Це відверто гомофобне звернення, де депутат Олександр Парвадов виступає за «традиційні» родинні цінності. Одна з його цитат:

«Заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», фестивалів квір-культури» тощо. Ухвалити Закон України « Про заборону пропаганди гомосексуалізму»

Депутати підтримали дане звернення свого колеги, тому 2 травня 2018 року заступник міського голови Сергій Тимощук направив це звернення до Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки та оборони.

Ми писали про це у матеріалі: Правозахисники вбачають у зверненні Вінницької міськради «гомофобію» та порушення прав людини

Відповіді з цих відомств прийшли на ім’я міського голови Сергія Моргунова та на ім’я заступника міського голови Сергія Тимощука. У відповідях –  інформація про те, що законопроект № 0931, коротко кажучи, у найближчий час Верховна Рада України приймати не збирається, а коли це буде – не відомо.

Два роки тому з подібним зверненням до державних структур звернулась не тільки Вінницька міська рада, а й Сумська обласна рада, Білоцерківська міська рада Київської області, Рясне-Руська сільська рада Яворівського району Львівської області.

Публікація створена у рамках Програми партнерства з організацією GenderZ

Фото: https://gre4ka.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *