Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницька новорічна ялинка на першому місці в Україні… по зрубаних на неї деревах

Вінницька новорічна ялинка на першому місці в Україні… по зрубаних на неї деревах

Вінницька новорічна ялинка складається з 321  ялинки, яку  придбали за 195 840 гривень у Ярмолинецького та Новоушицького лісгоспів, що знаходяться у Хмельницькій області . Створювати головну новорічну ялинку міста зі зрубаних  дерев у наш час, як мінімум, «немодно». З 24 обласних центрів в Україні (включаючи Краматорськ та Сєвєродонецьк) 17 міст (71%) мають штучну ялинку, 5 міст – одне велике зрубане дерево, одне місто – три сироростучих дерева.

Штучні ялинки встановлені у Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Краматорську, Кропивницькому, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Сумах, Тернополі, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Дніпрі.

Розглянемо більш детально ті міста, де для встановлення головної ялинки  використовувались зрубані дерева.

Львів                                                         

Висота – 17,5 метрів

Діаметр – 8 метрів

Маса – 2,9 тонн

Ялинка була зрубана у Львові на території колишнього заводу «Кінескоп», який зараз забудовують житловими комплексами та офісами.

Рівне

Висота – 24 метра

Маса – 10 тонн

Кожний рік у Рівному ставлять зрубане дерево . Мешканці міста вже не перший рік пропонують владі встановлювати штучну ялинку, як це роблять в інших містах України. На сайті Рівненської міської ради створена електронна петиція щодо того, щоб новорічна ялинка була штучною. Збір підписів триває до 24 січня. На даний момент зібрано 221 підписів з 300 необхідних.

Ужгород

Висота – 14 метрів

Діаметр нижнього ярусу гілок – 7 метрів

Маса – 2 тонни

Цю ялинку подарував місту один із мешканців Ужгорода, який проживає на вулиці Лайоша Кошута

Чернівці

Висота – 24 метри

Маса місцевою владою не визначалася

Як й в Ужгороді, цю ялинку місту подарував один із мешканців. Дерево встановили на обертовий механізм, завдяки чому новорічна ялинка у Чернівцях обертається навколо своєї осі, як у Вінниці.

Київ

Висота – 30 метрів

Новорічна ялинка оздоблена хвоєю з Житомирського та Вінницького лісових господарств

Луцьк

Єдиний обласний центр в Україні, у якому головна новорічна ялинка складається з трьох живих дерев. Орієнтовна висота найвищої ялинки 22 метри.

Ці три дерева дуже близько ростуть один біля одного, тому може здатися, що це одна велика ялинка. Площу, де ростуть ці ялинки, планують реконструювати. Тому, може таке статись, що дерева під час реконструкції зрубають, – каже журналістка редакції «Сила правди» Марія Смик

Якщо казати про Вінницю, то у листопаді 2019 року вінничанин створив  електронну петицію , щоб замість зрубаної ялинки, мыстяни купляли дерево у горщику та висадили його потім у парку. Петиція набрала 448 підписів з 350 необхідних.

Сподіваємось, що у найближчому майбутньому у Вінниці, як у більшості міст України, почнуть встановлювати штучну новорічну ялинку.

Інформація для матеріалу надана у відповідях щодо доступу до публічної інформації

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *