Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі чиновники «мають на увазі» створення музею «Підземна Вінниця»

Вінницькі чиновники «мають на увазі» створення музею «Підземна Вінниця»

Надійшла відповідь на звернення, у якому ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» пропонував створити музей «Підземна Вінниця» в комунальній будівлі за адресою Монастирська,1, в якій виявлено підземний хід. «Ваші пропозиції стосовно створення  у будівлі по вул.. Монастирській,1 музею «Підземна Вінниця» взято до уваги та врахування в роботі»,- йдеться у відповіді за підписом заступника міського голови Сергія Матусяка.

Нагадаємо, 24 січня що ми направили в міську раду звернення, у якому пропонували  створити музей «Підземна Вінниця» у будівлі по Монастирській,1. Кошти на його створення можна  залучити, не лише з бюджету міста, а й від міжнародних донорів, культурних фондів та шляхом краудфандингу, якщо на це є політична воля місцевої влади.

У відповіді також повідомили про те, які заходи плануються задля збереження підземного ходу у будинку по Монастирській, 1. Пишуть, що співробітниками виконавчих органів міської ради було проведено візуальне обстеження підвальних приміщень будинку, але потрібне додаткове дослідження спеціалізованою організацією, яка уповноважена на проведення таких обстежень, але вона у Вінниці відсутня.

Повний текст відповіді:

 

Нагадаємо, що влітку 2019 року, коли були виявлені залишки  підземних споруд у вигляді арок  під зруйнованим будинком на вулиці Монастирська, 24 . Пізніше майже 13-метровий підземний хід виявили під будівлею по вулиці Монастирська, 1, яка знаходилась у комунальній власності та була виставлена на продаж.

Тоді у місті стався інформаційний вибух щодо вінницьких підземель. Про них багато писали у ЗМІ,  соціальних мережах,  створювали спеціалізовані сторінки, на цю тему…навіть написали лист до Папи Римського з проханням втрутитись у питання збереження підземель у Вінниці. Оскільки вони, ймовірно, є історичною та культурною спадщиною, що дісталась нам від католицьких монастирів, що були збудовані в центрі міста. Ватикан підтвердив отримання листа, але відповіді досі немає…

Головне фото: Схема Вінниці 1943-го року (https://vn.depo.ua)

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *