Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі депутатки про «чоловічий світ», гендерну дискримінацію та можливості

Вінницькі депутатки про «чоловічий світ», гендерну дискримінацію та можливості

Серед 56 депутатів Вінницької міської ради – лише 9 жінок. Це  16 відсотків.  Депутатський корпус Вінницької обласної ради, що складається з  84 обранців теж має 9 жінок. Це  лише 11 відсотків від загального складу ради.

Кількість жінок, як бачимо, на місцевій політичній арені незначна. В зв’язку з цим, журналісти поставили депутаткам питання про те як гендер впливає на їх участь у політиці. Усім учасницям опитування надіслали два запитання:

  1. Чи відчували ви гендерну дискримінацію у своїй політичній діяльності? Якщо так, то коли саме і в якій ситуації?
  2. Чи вважаєте ви, що жінкам у політиці в Україні важче добитися успіхів, ніж чоловікам?

 

Людмила Куликівська , депутатка Вінницької обласної ради

Гендерної дискримінації жодного разу, особисто я, по відношенню до себе – не відчувала. Вважаю,  що жінка, яка вибрала шлях політикині, вона сильна духом.  Особисто я не звертаю уваги на недоречні  висловлювання чоловіків.

Так. Адже жінка повинна вибирати між кар’єрою і сім’єю. Не кожен чоловік здатен підтримати свою половинку у кар’єрному зрості, особливо коли жінка успішніша ніж чоловік. Маю особистий досвід.

Наталя Панчук , депутатка Вінницької міської ради

Не відчувала

Не вважаю. Професійна та сильна духом жінка завжди проявить себе будь-де: чи у політиці, чи у бізнесі.

Жанна Дмитренко , депутатка Вінницької обласної ради

У своїй політичній діяльності я не відчувала гендерної дискримінації. Певний тиск на мене чинили (у цьому контексті), як на підлеглу на роботі, коли йшли чергові вибори до обласної ради. Це було 11 років тому.

Вважаю, що українській жінці в політиці важче добитися успіхів, ніж чоловікам: в силу того, що жінок менше свободи (навіть в побуті), менше матеріальний можливостей, щоб піднятися по кар’єрних сходинках. Я пізно стала депутатом, членом НСПУ і т.д.

Ганна Давиденко , депутатка Вінницької міської ради

Пані Ганна надіслала нам інтерв’ю «УКРАЇНСЬКА ПОЛІТИКА – ЦЕ ЗАКРИТИЙ ЧОЛОВІЧИЙ КЛУБ З ЛОБІЮВАННЯ ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ », яке давала для проекту «Нові лідери». В цьому проекті вона просувала саме ідею  збільшення представництва жінок у владі.

Україна перебуває на 104 місці серед 147 країн світу за політичним залученням жінок, а це означає, що фактично більша половина населення (жінок 54%) не залучена до процесу прийняття рішень. До того як я стала депутаткою, я не думала, що в Україні є така проблема. Зараз я розумію, коли жінка наважується йти в політику і стає депутаткою органу місцевого самоврядування, чи головою ради , чи селищною головою – починаються проблеми. Чим вищий рівень влади – тим менше жінок і більший тиск на них….Я добре пам’ятаю, коли я перший раз виступала у Вінницькій міській Раді. Мені стукали ногами, кулаками, шуміли, матюкались, робили все, аби тільки я не могла говорити, а міській голова взагалі робив вигляд, що він не помічає, коли я піднімаю руку і хочу поставити питання.  Коли ти – жінка фахівець, професіонал, починаєш розбиратись у корупційних схемах, захищаєш людей, бюджетні кошти, тоді ти стаєш загрозою і вмикається сексизм, – йдеться в інтерв’ю.

Світлана Ярова , депутатка Вінницької міської ради

Відчувала тільки від виборців. Людям часто складно повірити, що працюючи кожного дня і інвестуючи в саморозвиток, можна досягти високих результатів. Тому коли я стала депутаткою в 24 роки, люди почали складати легенди про те, що я чиясь коханка, чи дочка, чи племінниця.  Не приємно, що багато людей виправдовує свою лінь таким чином.

Ні, навпаки для жінок наразі створюється багато можливостей від донорів та грантодавців, що полегшує роботу та реалізацію своїх проектів та амбіцій.

 

Людмила Головашич , депутатка Вінницької обласної ради

 

Так. Один раз навіть у судовому засіданні на мою адресу були висловлені неприпустимі висловлювання щодо моєї зовнішності. Ще раз намагався образити один з депутатів, але після моєї фрази: «…хоть піднімай його домкратом – не буде з тебе демократа…», щось бурмотів собі під ніс. Наразі такі випадки трапляються від чоловіків, які відомі своїм хамством, брутальністю та злочинами. Але більшість колег виявляють справжню галантність та повагу, що заслуговує на визнання.

Так, жінкам справді непросто в «чоловічому світі», тому що лише небагато жінок здатні активно опиратися та рухатися в політиці.

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *