Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі депутати не зробили електронні петиції дієвим інструментом місцевої демократії

Вінницькі депутати не зробили електронні петиції дієвим інструментом місцевої демократії

Сьогодні, 29 листопада, ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» представив  Проект рішення «Про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Вінниці та Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Вінницькій міській раді» на черговому засіданні сесії.

Проект був внесений у прядку місцевої ініціативи ВОГО «Агенція журналістських розслідувань», ГО «Соціальна перспектива» та ГО «Автомайдан Вінниччини». Проект розробляли експерти з впровадження інструментів місцевої демократії мережі центрів громадського контролю «ДІЙ» з Вінниці, Маріуполя, Краматорська, Тернополя та Запоріжжя.

Інга Фляжнікова, координаторка ЦГК “ДІЙ!-Вінниця”

Вісім депутатів підтримали проект – Володимир Базелюк, Степан Бессолов, Олександр Зєрщиков, Олександр Колісник, Віктор Мартинюк, Володимир Околіта, Олександр Семененко, Олег Ткаченко.

Вісім депутатів проголосували проти – Петро Бабій, Михайло Лепей, Денис Мазуренко, Володимир Малінін, Наталія Панчук, Євгеній Стукаленко, Олександр Чернега.

Семеро депутатів  утримались – Людмила Ваколюк, В’ячеслав Заремба, Юрій Максименко, Володимир Онофрійчук, Олександр Ревунов, Олег Стукан, Тетяна Тихонюк.

15 депутатів, міський голова та секретар  –  не брали участь у голосуванні.

Рішення не прийняли.

Депутат Олександр Зєрщиков запропонував підтримати Проект поданий у порядку місцевої ініціативи, взяти його за основу та доопрацювати. Його пропозицію депутати також не підтримали.

Зліва направо: депутати Наталія Панчук, Олександр Зєрщиков, Володимир Малінін

 

Депутати, міський голова та секретар 34 голосами підтримали альтернативний проект рішення Департаменту правової політики та якості. Проти проголосували 5 депутатів, утрималось – 2, не голосували – 0.

Чиновники залишили лише один пункт від нашого проекту.  Йдеться про доповнення Порядку розгляду електронних петицій адресованих Вінницькій міській раді двома  пунктами про звітування.

Зміни про продовження терміну збору голосів на підтримку петицій з 14 до 30 днів та обов’язкове винесення на розгляд засідань сесій або виконкомів питань, що містяться у підтриманих петиціях в ньому немає.

Подробиці розгляду питання та голосування дивіться у відео:

Фото та відео: Анастасія Демянчук

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *