Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі фіскали досі не надали журналістам «відсуджену» публічну інформацію по санаторію Коцюбинського

Вінницькі фіскали досі не надали журналістам «відсуджену» публічну інформацію по санаторію Коцюбинського

Ще у квітні Вінницький окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Головного управління ДФС у Вінницькій області щодо відмови у наданні журналісту Центру громадського контролю «ДІЙ!-Вінниця» відкритої публічної інформації про суму коштів, яка надійшла до бюджету міста від ДП «Дитячій санаторій ім. Коцюбинського» за договорами оренди земельних ділянок та зобов’язав надати цю інформацію. Але й досі  фіскальна служба цього не зробила.

– ДФС подала апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. 17 травня 2019 року Сьомий апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без руху та надав строк на усунення недоліків скарги – сплати судового збору у розмірі 1152,6 грн..Судовий збір в строк сплачений не був, натомість ДФС подала клопотання про продовження строків на усунення недоліків, 18 червня 2019 року таке клопотання задоволено та надано десять днів з моменту отримання ухвали. 5 липня 2019 року подано аналогічне клопотання, яке наразі не розглянуто,   – каже адвокатка, юристка  ЦГК “Дій Вінниця” Тетяна Мишковська.

Нагадаємо, що  ще в серпні минулого року ЦГК «Дій-Вінниця» надіслав запит до вінницької міськради, де просив вказати, яка сума коштів надійшла до міського бюджету від дитячого санаторію за оренду землі за договорами оренди земельних ділянок від 04.08.2010 на підставі рішення міської ради від 24.06.2010 № 2877 за період з 01.01.2010 по 01.06.2018. У журналістів виникла гіпотеза, що саме рішення про оренду землі стало фатальним для санаторію, який зараз знаходиться у стадії банкрутства. Раніше санаторій користувався землею за Держактом на постійне користування.

В серпні 2010 року муніципалітет на підставі рішення міськради від 24 червня 2010 № 2877 передав в оренду ДП «Дитячому санаторію ім.Коцюбинського» земельну ділянку загальною площею 4,6016 га на 25 років. Ділянку розбили на 5 зон, яким згодом були присвоєні окремі кадастрові номери.  Санаторій мав сплачувати орендну плату у розмірі трьох відсотків від грошової оцінки землі, а це сукупно становило майже 151 з половиною тисяч гривень в рік. І це не враховуючи пені, у розмірі 0,3 відсотка несплаченої суми за кожен день прострочення. Хоча санаторій працював лише у літній сезон. Договір був підписаний між тодішнім секретарем міськради Сергієм Моргуновим та директором санаторію Миколою Бойчуком.

Муніципалітет відповів, що він не є розпорядником цієї інформації та перенаправив запит до головного управління ДФС у Вінницькій області.

Фіскальна служба у відповіді на запит повідомила, що інформація про суму коштів за оренду землі, які мали бути сплачені в бюджет міста є конфіденційною. При цьому зазначила, що таку інформацію розпорядники можуть поширювати лише за згодою осіб, які обмежили до неї доступ, а за відсутності згоди – лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Команда центру громадського контролю «Дій-Вінниця» подала  позов до суду на Головне управління ДФС у Вінницькій області за порушення Закону «Про доступ до публічної інформації».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *