Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » Вінницьку землю з будмайданчика на території колишнього м’ясокомбінату вивозять на приватну ділянку за містом

Вінницьку землю з будмайданчика на території колишнього м’ясокомбінату вивозять на приватну ділянку за містом

Журналіст Агенції помітив  вантажівки, які вивозять Ґрунт з території колишнього вінницького м’ясокомбінату, де  ведуться роботи пов’язані з будівництвом нового ТЦ «Епіцентр», прослідкував за ними та дізнався наскільки такі дії законні.

Нгадаємо, демонтаж споруд м’ясокомбінату та подальшу забудову роблять за замовленням нового власника — товариства «Епіцентр-К, який викупив  у міста земельну ділянку .

Виявилося, що завантажені землею вантажівки прямують за маршрутом : Батозька Липовецька – Зулінського – Об’їзне шосе – Барське шосе – околиці села Березина. Вантажівки долають відстань близько 22 кілометрів, щоб вивантажити землю поблизу села.

За інформацією з кадастрової карти земельна  ділянка, на яку вантажівки возять землю знаходиться у приватній власності  громадянина Віктора Боднюка.

Він придбав її 10 грудня 2019 року у головного інженера КУП «Ековін», яке займається збором, вивезенням та захороненням побутових відходів,  Юрія Квасневського за 250 000 гривень.

Юрій Квасневський 10 грудня задекларував  отриманий дохід від відчуження нерухомого майна у сумі 250 тисяч гривень. Але у жодній річній декларації за 2016-2018 роки головного  інженера КУП «Ековін»  журналісти не знайшли інформації про те,  що ця земельна ділянка взагалі була в його власності .

З новим власником ділянки зв’язатись не вдалось через відсутність контактної інформації у відкритих джерелах.

Ділянка, куди  висипають Ґрунт не огороджена, і знаходиться поруч з житловими будинками, тому журналісти вирішили дізнатись  чи є такі дії  законними, чи узгоджене місце звалища з Вінницькою міською радою чи сільською радою Агрономічного, на території якої знаходиться  ділянка.

У відповідях на запити йдеться про те, що з цього приводу  ТОВ «Епіцентр К» нічого не узгоджував.

У відповіді від ТОВ «Епіцентр К» повідомили, що чистий Ґрунт вивозять на підставі письмового звернення власника ділянки.

Експерт з питань будівництва Георгій Могильний  каже, що так діяти забудовнику дозволяє «дірка» в законодавстві.

 

Коли дають дозвіл на будівництво, то, вважається, що це автоматично дає дозвіл на зняття ґрунту і не потребує окремого дозволу. Але тут можуть бути порушені екологічні норми. Я знаю один випадок, коли одна земельна служба конкретно «вчепилася» до забудовника, що він вивозить грунт у невстановлене місце. Якщо забудовник розумний, то він може сказати, що це входить у підготовчі роботи і це тимчасово, поки тривають будівельні роботи, а вже потім ця земля піде на озеленення території, як це передбачено законодавством, – каже експерт з питань будівництва Георгій Могильний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *