Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницький депутат Максименко за зниження земельного податку та грантові інвестиції у бюджет

Вінницький депутат Максименко за зниження земельного податку та грантові інвестиції у бюджет

Ініціативна група громадських організацій, яка подала проект рішення про зменшення земельного податку у Вінниці, вирішила зібрати коментарі всіх міських депутатів. Питали про те: чи сплачують вони земельний податок, чи будуть голосувати за його зменшення?

Вінницький міський депутат Юрій Максименко вважає, що для підняття ставки земельного податку потрібне обгрунтування та чіткі фінансові розрахунки. Альтернативним наповненням міського бюджету він бачить грантові інвестиції.

Журналістка: Чи сплачуєте ви земельний податок? Приходила платіжка з новою сумою?

 

Депутат: Так, прийшла платіжка. У десять разів вища сума.

 

Журналістка: Чи вважаєте ви доцільним піднімати ставку податку у десять разів?

 

Депутат: Я вважаю, що це неправильне рішення. Не розумію, чим керувались депутати, щоб підняти ціну одразу в десять разів на податок на землю. Я не вважаю, що у нас в бюджеті була така «діра», щоб потрібно  було чимось її закрити. Я розумію, що є пільгові категорії, які не платять податок, але в десять разів – це дуже велике підняття. Можна було б підняти у два, три рази. Є департамент, який має обґрунтувати, на яких підставах потрібно було піднімати саме на стільки.

 

Журналістка: А чи бачите ви якісь альтернативні надходження до бюджету?

 

Депутат: Одразу так сказати не можу. Мені здається, можна було б залучити грантові інвестиції. Знову ж таки, потрібно дивитись, нащо буде спрямований дохід від земельного податку. Потрібно задати питання: де у нас «нехватка» бюджету, і де проблема у коштах? Якщо було потрібно підняти земельний податок, тому що у нас за цей час зросла мінімальна заробітня плата, то тоді знову ж таки питання до департаменту, чому тоді не підіймалась ставка податку співрозмірно до зростання мінімальної зарплатні? Значить, виходить увесь цей час міський бюджет недоотримував кошти у цьому обсязі протягом декількох років.

 

Журналістка:  Чи не вбачаєте ви у рішенні про підняття податку на землю можливу схему для перерозподілу землі. Наприклад, пенсіонер має 20 соток біля дому. На десять з них має пільгу, а за іншу частину у нього немає чим сплачувати податок. Цю землю у нього можуть забрати за податковий борг.

 

Депутат: Не думаю. Я вважаю, що у нас в місті працюють правоохоронні органи, правоохоронні структури, які цим займаються. А взагалі, не думаю, що таким способом хочуть забрати земельні ділянки.

 

Журналістка: Ми сподіваємось, що проект рішення за місцевою ініціативою буде включено до переліку питань порядку денного найближчої сесії.

 

Депутат: Стосовно рішення, потрібно отримати матеріали сесії, щоб вивчити питання, поспілкуватись з профільним департаментом, про те, яке має бути доцільне підняття ставки податку. Але однозначно, воно немає бути у підняте у десять разів. Воно має бути зменшено однозначно. Ми будемо обговорювати це питання на депутатських комісіях.

 

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

 

Фото: Анастасія Дем’янчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *