Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницький депутат Олександр Колісник вважає, що підняття податку на землю було не на часі

Вінницький депутат Олександр Колісник вважає, що підняття податку на землю було не на часі

Ініціативна група громадських організацій, яка подала проект рішення про зменшення земельного податку у Вінниці, вирішила зібрати коментарі всіх міських депутатів. Питали про те: чи сплачують вони земельний податок, чи будуть голосувати за його зменшення, та які альтернативні джерела наповнення бюджету бачать?

Вінницький депутат Олександр Колісник не є землевласником і  не голосував за підняття податку тому, що був у відрядженні.

Журналістка: А як би ви проголосували, якби були присутні?

Депутат: Я потім вивчав це питання. І думаю, що його прийняття тоді було не на часі.

Журналістка: Це рішення вступило в силу нещодавно, і багато людей нічого про нього не знали. Зараз пішов резонанс тому, що люди отримали листи з податкової про те, що мають заплатити суми, які у десять разів більші минулорічних. Чи будете ви голосувати за рішення про повернення ставок до минулорічних?

Депутат: Ви ж розслідувач, і мабуть, слідкуєте за ходом голосування, а тому знаєте, як я особисто зазвичай голосую і по яких питаннях. Тоді, ви знаєте, як я, мабуть, буду голосувати.

Журналістка: Чи не вбачаєте ви у рішенні про підняття податку на землю можливу схему для перерозподілу землі. Наприклад, пенсіонер має 20 соток біля дому. На десять з них має пільгу, а за іншу частину у нього немає чим сплачувати податок. Цю землю у нього можуть забрати за податковий борг.

Депутат:  Я розумію про що ви говорите, але я не фахівець і не  юрист, тому  так не думаю. Я вважаю, що рішення прийняте дійсно для збільшення надходжень до бюджету, але не розумію звідки люди мають брати ті кошти, щоб доплачувати за це.

Журналістка: Чи доцільно було б піднімати податок поступово?

Депутат: Так, я  проти різкого підвищення. Потрібно було піднімати поступово, пропорційно до підвищення зарплат.

Нагадаємо, що нещодавно у Вінниці група громадських організацій зареєструвала місцеву ініціативу про зменшення земельного податку. Проект рішення поданий відповідно до статті 9 Закону України «Про місцеве самоврядування» та статті 4 Положення «Про місцеві ініціативи в місті Вінниці». Він передбачає повернення ставки податку 0,03% для земель з цільовим призначенням «Для городництва», «Для індивідуального садівництва», “Землі житлової забудови”, “Для індивідуального дачного будівництва” та ” Для колективного дачного будівництва”.

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

Фото: Анастасія Дем’янчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *