Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницький депутат Віктор Мартинюк вважає, що підняття податку на землю було не зовсім логічним

Вінницький депутат Віктор Мартинюк вважає, що підняття податку на землю було не зовсім логічним

Ініціативна група громадських організацій, яка подала проект рішення про зменшення земельного податку у Вінниці, вирішила зібрати коментарі всіх міських депутатів. Питали про те: чи сплачують вони земельний податок, чи будуть голосувати за його зменшення, та які альтернативні джерела наповнення бюджету бачать?

Журналістка: Я ви відноситесь до рішення про підняття земельного податку?

 

Депутат: Ви бачили голосування 2018 року? Там уся відповідь на поверхні.

 

Журналістка: Чому ви тоді утримались, а не проголосували проти?

 

Депутат: Тому що у тому проекті рішення було кілька хороших рішень.

 

Журналістка: Ми сподіваємось, що проект рішення за місцевою ініціативою буде включено до переліку питань порядку денного найближчої сесії. Чи підтримаєте ви його?

 

Депутат: Моя думка з тих пір не змінилась. Є якісь економічні, обґрунтовані показники, відповідні формули, відсотки для обрахування доцільності підняття ставки податку. А підняти людям одразу в десять разів вартість податку землі, не зовсім логічно і не зовсім об’єктивно. Я не економіст, але, якби у нас заробітня плата зросла в десять разів, підняття могло бути логічним. Оскільки ми бачимо, яка зараз інфляція, і як ростуть ціни, а зарплатня стоїть на місті, для мене це не логічно. Це підняття ставки мало би бути розгорнутим. Чому саме в десять разів? Чому не в п’ять? Чому не в три?

 

Журналістка: А чи бачите ви якісь альтернативні надходження до бюджету?

 

Депутат: В першу чергу потрібно розставляти пріоритети. При усій повазі, але наприклад: сквер Ліверпуль, це не те місце, яке було занедбане і потребувало реставрації.

 

Журналістка: Якщо я не помиляюсь, близько семи мільйонів витратили на реконструкцію.

 

Депутат: Так. На мій погляд, коли заявляють, що у нас йде війна і потрібно економити, разом з тим вкладають такі шалені кошти, наприклад в проспект Космонавтів. При усій повазі до мешканців міста. Мають бути пропорційно розподілені бюджетні кошти на реконструкцію для того чи іншого району. От знову ж таки: ремонтуємо площу Героям Небесної Сотні.  Наскільки я пам’ятаю, відносно нещодавно там був ремонт. І якщо цей ремонт, ця площа прийшла в невідповідність, то значить потрібно задавати питання підрядникам, чому так?

 

Тому можна шукати якісь альтернативи, однозначно.

Фото: vlasno.info

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *