Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницький муніципалітет не знає, скільки у місті людей-безхатченків

Вінницький муніципалітет не знає, скільки у місті людей-безхатченків

 У Вінниці проблемами людей-безхатченків переймаються громадські організації, у тому числі за кошти місцевого бюджету. У 2018 році у рамках конкурсу ініціатив для громадських організацій на проект по допомозі таким людям  було виділено трохи більше 45 тисяч гривень. Чи може це вирішити проблему?

Для того, щоб почати вирішувати будь-яку проблему, спочатку необхідно визначити її масштаби. Не зробивши цього, ніхто не знатиме, які ресурси необхідно задіяти. Як виявилося, скільки у Вінниці людей-безхатьків ніхто не знає.

–  Я не можу сказати статистику, скільки безхатченків ні по місту, ні по області, ні по Україні. Наші міжнародні експерти кажуть, що ця цифра – понад 300 тисяч, – розповіла на презентації проекту «Заговори – і я Тебе побачу» керівниця «Інформаційно-просвітницького центру «ВІСЬ», Світлана Дубина.

Вона та її команда продемонструвала фільм та фотовиставку про життя  безпритульних жінок. Шість героїнь, яких вони знайшли на вокзалах, біля ринків, на зупинках громадського транспорту у Вінниці, розповіли про своє життя та що до цього призвело.

ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» вирішив поцікавитись, скільки людей-безхатченків є у місті, які заходи  Віницька  міська рада та її структурні підрозділи вживають для вирішення проблем таких людей, зокрема чи існують діючі міські програми, скільки коштів з бюджету виділяється, чи є притулки та соціальні центри.

З відповіді на запит щодо доступу на публічну інформацію отримали підтвердження того, що загальнодержавного чи місцевого реєстру таких осіб не існує. Але за 2018-2019 роки соціальні послуги отримували 174 людини. З них 120 людей – у 2018 році.

Єдина діюча програма, яка зачіпає інтереси людей-безхатьків – Комплексна програма «Основні напрямки соціальної політики Вінницької об’єднаної територіальної громади на 2015-2020 роки». За цією програмою Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді надає «інформаційні, соціально-педагогічні, психологічні, юридичні, у тому числі у сфері соціального захисту бездомних осіб та правового забезпечення відносин у суспільстві, які спрямовані на реалізацію бездомними особами прав і свобод передбачених конституцією та законодавством України».

У відповіді пишуть також що працівники Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді залучаються для допомоги в оформлені соціальних пільг та виплат, питаннях надання безкоштовної медичної допомоги, працевлаштування та юридична підтримка в оформлені документів. Все це реалізується у рамках співпраці з громадською організацією «Полум’я надії», яка спроможна надавати вузький спектр допомоги бездомним особам міста. « Що включає в себе патрулювання вулиць для виявлення та формування банку даних  бездомних осіб міста;приведення у відповідність зовнішнього вигляду бездомних осіб, дезінфекція, послуги парикмахера, надання гуманітарної допомоги; забезпечення задоволення початкових потреб бездомних осіб, що відповідають їх віку та стану; надання харчування безхатькам» – зазначають у відповіді.

І на весь цей перелік послуг громадській організації «Полум’я надії» у рамках конкурсу соціально-культурних ініціатив для громадських організацій у 2018 році було виділено 45 365 гривень.

Також пишуть, що силами працівників Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді у рамках міжвідомчої співпраці з виконавчими органами місцевої влади та благодійниками-волонтерами також безхатченкам надається допомога у відновлені втрачених документів, наданні групи інвалідності, сприяння в отримані комплексу медичних послуг, забезпечення проживання під час відновлення документів з забезпечення гарячого харчування, сприяння влаштуванню до інтернатів.

Про існування притулків чи соціальних центрів для людей-безхатченків у відповіді на запит не йдеться.

P.S від автора: На тренінгу керівник громадської організації, що в одній з областей України опікується проблемами людей-безхатченків, розповідав про те, що до початку їхньої роботи, в місті офіційно обліковувалось близько десятка людей цієї категорії. Вони отримали інформацію про суму коштів, яку з бюджету виділяли одному з департаментів на вирішення їхніх проблем. Розділили суму на кількість безхатченків. Виявилося, що за ці гроші кожному з них можна було купити по окремій квартирі. Насправді, патрулюючи місто, вони встановили, що таких людей у місті у десятки разів більше. Просто раніше їх ніхто не намагався порахувати…

Головне фото: rubryka.com

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *