Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Вінниця – одне з небагатьох міст, де журналістські розслідування не так потрібно робити, як у інших містах», – власник креативного простору «Артинов»

«Вінниця – одне з небагатьох міст, де журналістські розслідування не так потрібно робити, як у інших містах», – власник креативного простору «Артинов»

Про журналістику та соціально відповідальний бізнес говорили з власником креативного простору «Артинов» Андрієм Піжевським

Чи вірите ви у незалежну журналістику у Вінниці?

Вірю

Чи відчуваєте ви тиск на свій бізнес з боку влади?

Ні, поки що була тільки підтримка з боку влади. А вже далі побачимо як буде

Чи писали на вас чи на ваш бізнес замовні матеріали?

Ні, але були чутки щось про таке. Поки я нічого не бачив, то буду спростовувати.

Звідки ви дізнаєтесь про події в місті?

Основне джерело – Фейсбук. А так «Vежа», «Артинов Liverpool», «20 хвилин»

Якій тематиці віддаєте перевагу?

Наука, креативна економіка, розваги, освіта, нерухомість. Дуже цікавлять ті люди, які роблять добри справи. Це для мене мотивація №1.

Чи можуть журналісти вплинути на важливі для життя міста питання? Яким чином?

Звісно. На сьогоднішній день журналісти дуже впливають на життя не тільки міста, а й країни. Якщо журналісти пишуть правду, доносять правдиву інформацію, то вони можуть позитивно впливати на життя суспільства.

На вашу думку чи потрібно проводити журналістські розслідування у Вінниці?

Я думаю що Вінниця – це одне з небагатьох міст, де це не так сильно необхідно. Вінниця дуже відкрита, тому я тут залишився і живу. Є вся необхідна інформація. По Україні журналістські розслідування необхідніше робити. Я проїжджаючи Житомир та Хмельницький мені б хотілося знати куди кошти з бюджету йдуть, тому що там не видно що у місті щось роблять.  У Вінниці я себе відчуваю як у Європі. Все освітлюється, все чистенько, все робиться, то що тут тоді розслідувати?!. Подивимось що буде далі.

Чи готові ви підтримувати діяльність незалежних журналістів?

Якщо казати про вас, то треба подивитись що ви робите, тому що я вас не знав. Якщо ви дійсно робите щось корисне, то можна співпрацювати, щоб позитивно впливати на місто.

У вас нещодавно з’явилось інтернет-видання «Артинов Liverpool», розкажіть за нього?

Багато у нас є газет, журналів, онлайн-видань, але мало хто пише про звичайних людей. Ми пишемо про історії нашого міста, цікавих людей, про яких не пише звичайне ЗМІ. Ми шукаємо наших персонажів по районам, запрошуємо їх та з ними зустрічаємось.

Андрій Піжевський розповів про свій бізнес та чому його проекти мають у назві бренд «Артинов»?

Приватна школа «Дельфін» – мені належить. Є «Артинов school», де вивчаються іноземні мови: англійська, німецька, іспанська, польська, китайська. Є студія, музична школа, фітнес. Також є вілла «Артинов», де люди можуть відпочити. Нам цікаво щоб місто розвивалось, щоб не був прорадянський розвиток. Задача номер один для нас – розвиток молоді.

Чому всюди у нас в назві є «Артинов», то це випадково. Ми взяли в оренду приміщення на вулиці Архітектора Артинова, який для міста багато чого зробив, тому вирішили так і назвати. Зручно щось нове відкривати та називати брендом «Артинов» – це виходить вже як мережа та всі розуміють що це наші проекти.

Інтерв’ю проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *