Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Водогін у Вінниці реконструюватиме фірма, пов`язана з сином віце-прем`єр-міністра України

Водогін у Вінниці реконструюватиме фірма, пов`язана з сином віце-прем`єр-міністра України

Єдиним учасником допорогового тендеру “Реконструкція мережі водопроводу по вул. І. Богуна, 157-239 в м. Вінниці”, замовником якого виступив Вінницяоблвододканал, стало товариство з обмеженою відповідальнісю «Мікс Лайт». При очікуваній вартості закупівель 1 618 944 гривень його пропозиція склала 1 590 154,82. Розкриття пропозиції відбулося 15 серпня о 23.00, повідомляє Prozorro.

За інформацію Clarity Project, загалом ТОВ «Мікс Лайт» брав участь у 28 закупівлях, з яких переміг у 20 на загальну суму в понад 8 000 000 гривень. Замовником 14 тендерів виступив департамент міського господарства Вінницької міської ради.

Заснована фірма у листопаді 2016 році, її адреса – будинок 36 у провулку Люблінському у Вінниці. За цією ж адресою зареєстровано ще дві приватні компанії. Одна з них – дочірнє підприємство «Мікс Лайт-2» ТОВ «Мікс Лайт», зареєстроване 31 липня 2018 року зі статутним капіталом у 5 000 гривень.

Кінцевими бенефіціарами ТОВ «Мікс Лайт», за інформацією Єдиного державого реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, є Маланчук Галина Михайлівна, яка зареєстована у місті Ямпіль (районному центрі у Вінницькій області) та Чобану Валерій Юрійович, мешканець с. Чудське Березівського району Одеської області. Обидва вони, як зазначено в ЄДР, внесли до статутного капіталу фірми по 500 гривень.

Керівником ТОВ «Мікс Лайт» значиться Гуцол Богдан Леонідович. Google каже, що особа з такими ж прізвищем, іменем та по-батькові мала відношення до міського комунального унітарного підприємства «Міськсвітло».

Підписант фірми – Загіка Віталій Миколайович. Особа з такими ж прізвищем, іменем та по-батькові, за даними Youcontrol, свого часу очолювала вінницький ЖЕК №7.

А 25 березня 2011 року розпорядженням голови Вінницької обласної державної адміністрації Почесною грамотою облдержадміністрації та обласної Ради з нагоди відзначення в області Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, з наданням грошової винагороди було нагороджено Загіку Володимира Михайловича, начальник дочірнього підприємства “Хмільникводоканал” комунального підприємства “Вінницяоблводоканал”. Зважаючи на збіг прізвища та по-батькові можна припустити, що йдеться про вірогідних родичів.

Втім, навіть якщо пан Володимир Загіка не має жодного стосунку до пана Віталія Загіки, зв`язок між ТОВ «Мікс Лайт» та «Вінницяоблводоканалом» все ж таки чітко прослідковується.

Хоча у ЄДР кінцевими бенефіціарами фірми станом на сьогодні значаться Галина Маланчук та Валерій Чобану, ТОВ «Мікс Лайт» внесена до розділу 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником  (контролером) яких є суб`єкт декларування» декларації за 2017 рік заступника начальника Вінницяоблводоканала Дмитра Володимировича Кістіона.

При цьому в його декларації за 2016 рік інформація щодо корпоративних прав на «Мікс Лайт» відсутня, хоча саме того року, за даними Youcontrol, пан Кістіон зробив внесок до статутного капіталу ТОВки на суму в 500 гривень.

 

У травні 2016 року Дмитро Кістіон зареєструався як фізична особа-підприємець із основним КВЕДом  «Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів». Серед інших п`яти – «Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування». За даними декларації за 2016 рік, заступник начальника «Вінницяоблводоканалу» отримав від підприємницької діяльності 199 322 гривень, що на понад 20 000 гривень перевищило розмір його заробітної плати. У 2017 році розрив зріс: 300 080 та 227 165 гривень відповідно.

Батько Дмитра Кістіона, Володимир Кістіон,– віце-прем`єр-міністр України. У період з 2008 по 2014 рік він обіймав посаду заступника, а згодом першого заступника міського голови Вінниці, а ще раніше – керував Вінницяоблводоканалом.

Як повідомляла Агенція раніше, у 2019 році Вінницяоблводоканал планує удвічі підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення, не гарантуючи при цьому поліпшення якості води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *