Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Всі об'єднані територіальні громади на Вінниччині створені незаконно?

Всі об’єднані територіальні громади на Вінниччині створені незаконно?

Об’єднані територіальні громади (ОТГ), що активно створюються на Вінниччині – можуть бути визнані  незаконними через те, що їх створенню не передували місцеві референдуми.  А це протирічить Європейській хартії місцевого самоврядування.

ОТГ протирічать Європейській хартії місцевого самоврядування, яка була утверджена у 1985 році. Україна ратифікувала цю хартію у 1997 році. Згідно з частиною ІІ, статті 12 кожна Сторона зобов’язується вважати для себе обов’язковими щонайменше двадцять пунктів частини I цієї Хартії,серед яких є потрібна нам 5 стаття. Вона  обов’язкова для виконання. В цій статті вказано, що зміни територіальних кордонів органів місцевого самоврядування не можуть здійснюватися без попереднього з’ясування думки відповідних місцевих громад, можливо шляхом проведення референдуму, якщо це дозволяється законом.

Коли створюють ОТГ на Вінниччині, ніяких референдумів не проводять і громаду про це не нічого не говорять.

Провести референдум, якій буде відповідати чинному законодавству – неможливо. Закон України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» втратив чинність у 2012 році. Тому місцеві референдуми ніяк нерегламентовані законодавством, – каже юрист Сергій Корнійчук.

Одна із вінницьких громадських організацій надіслала запит до Міністерства юстиції України, щоб надали інформацію, як по-закону проводити місцевий референдум.  Міністерство юстиції України  переслало цей запит до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, які відповіли, що з втратою чинності Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» на сьогодні залишається невизначеним питання порядку проведення місцевого референдуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *