Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Ви в карти граєте чи зі мною розмовляєте?- вінницький депутат Олександр Третяк по темі зменшення земельного податку

Ви в карти граєте чи зі мною розмовляєте?- вінницький депутат Олександр Третяк по темі зменшення земельного податку

Сьогодні, 29 серпня, питання про зниження ставки земельного податку для фізичних осіб розглядалось серед інших на депутатській комісії з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності.

Депутатка Гана Давиденко, яка є однією з авторів проекту рішення про зменшення ставок земельного податку та ініціаторів його розгляду на сесії  у порядку місцевої ініціативи навела кілька аргументів.

Один з них, що у Вінниці податок один з найвищих в Україні.  Вказала на те, що вінничан не проінформували про збільшення податку у минулому році, не було проведено роз’яснювальної роботи.  А тому платіжки з податкової з сумами збільшеними у десять разів,  стали для людей шоком. Привела приклад дідуся з пенсією у 1500 гривень та платіжкою за землю у 1600 гривень.

«Як він це тепер може оплатити, віддавши усю пенсію.  Якби він знав про це рік тому, міг би відкладати щомісяця»

Також депутатка зауважила, що в Білій Церкві депутати, які  збільшили податок на землю, пішли на зустріч вимогам людей та відмінили це рішення.

Найбільшим захисником підвищення земельного податку на комісії був  депутат Олександр Третяк. Він на усі аргументи Ганни Давиденко мав один  «залізний», що ставки земельного податку не переглядали з 1993 року.  З тих пір за його словами, зарплати виросли у двісті разів.

Ганна Давиденко підняла питання про те, що наступного року буде переглянуто нормативно-грошову оцінку землі, і суми податків знову зростуть.

– Буде. Але ви знаєте, що зарплата у нас тоже росте?,- аргументував Олександр Третяк.

– Я точно знаю про те, що дохід громадян не зріс у 200 разів. Він не зріс навіть у десять разів. – сказала Ганна Давиденко

Олександр Третяк продовжив гнути свою лінію та допитуватись у скільки разів виросла зарплатня у самої Давиденко та на її підприємстві.

– Я вам можу точно відповісти, що на моєму підприємстві виросла на 30 відсотків за рік, – відповів Олександр Третяк. – Я вам кажу за минулий рік, і за цей рік. В мене виросла зарплата на 30 відсотків в колективі , де дві з половиною тисячі співробітників.

– 30 відсотків – це не в десять разів, – зауважила Ганна Давиденко.

– То ж податок, я вам пояснював…Що ви передьоргуєте? Ви в карти граєте чи зі мною розмовляєте?, – відповів Олександр Третяк. – Я ж кажу, що податок в 0,03 відсотка був прийнятий у 1993 році, а не в минулому році.

 

 

Голосування

За зменшення ставок земельного податку проголосував лише депутат Григорій Ткачук (Батьківщина)

Проти – депутати Олександр Дан( Вінницька Європейська стратегія),  Євген Стукаленко (Опоблок), Олександр Третяк (БПП), Володимир Чорновол (Вінницька Європейська стратегія).

Були Відсутніми члени депкомісії Борис Гройсман (Вінницька Європейська стратегія), Людмила Кондратюк (Свобода), Петро Бабій (Вінницька Європейська стратегія).

 

Від автора

Склалось враження, що деякі депутати від слонів віднімають апельсини. Оскільки у залежати від підвищення  зарплатні, зростання цін, може грошова оцінка землі, яка має переглядатись раз на п’ять років. Але аж ніяк не відсоткова ставка. Сума податку при одній тій самій ставці зростатиме щоразу при збільшені вартості землі.

Подробиці дивіться у відео:

 

Нагадаємо, що журналісти опитують депутатів щодо голосування за зменшення земельного податку. Депутат від Батьківщини Вадим Кудіяров повідомив , що буде це питання вирішувати з мером. Депутат від партії ”Вінницька європейська стратегія” Роман Андронійчук підтримує підвищення податку в 10 раз, натомість депутати Ганна Давиденко, Олександр КолісникЛюдмила КондратюкВіктор МартинюкОлег Ткаченко та Дмитро Уманець вважають підняття земельного податку надмірним і нелогічним.  А депутатка Людмила Ваколюк взагалі вважає, що депутати за підняття податку не голосували. Однопартієць Людмили Ваколюк – Микола Тихонюк вважає, що простим людям не потрібно більше 10 соток землі.

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

Один відгук про “Ви в карти граєте чи зі мною розмовляєте?- вінницький депутат Олександр Третяк по темі зменшення земельного податку

  1. Олег

    Треба враховувати не зростання зарплат, а реальну купівельну можливість населення. Нехай Третяк розповість наскількі з 1993 року зросли інші податки і збори, послуги жкг, ціни на пальне, газ, харчі тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *