Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Як пандемія Covid-19 вплинула на дотримання прав людини в закритих установах

Як пандемія Covid-19 вплинула на дотримання прав людини в закритих установах

Право на допомогу захисника або лікаря, на візити родичів або на прогулянки – чи порушувались ці та інші права людей, які перебувають у закритих установах? Запрошуємо вас на онлайн-презентацію результатів дослідження Мережі центрів громадського контролю ДІЙ! щодо дотримання прав людини в закритих установах під час пандемії.

Результати моніторингу обговоримо з представниками Уповноваженого по правам людини при ВР по регіонах України та представниками правозахисних громадських організацій.

В рамках імплементації регіонального проекту міжнародної організації “Людина в біді” (People in Need, PIN) “Моніторинг дотримання прав людини в умовах карантинних заходів із запобігання та поширення COVID-19 у закритих установах” Мережа центрів громадського контролю ДІЙ! провела аналіз впливу пандемії на життя людей, які перебувають у закритих установах.

Чотири центри Мережі (Вінниця, Краматорськ, Маріуполь та Тернопіль) вивчали ситуацію у закритих установах трьох регіонів (Вінницької, Донецької та Тернопільській областях). Аналітики Мережі моніторили поточну ситуацію у наступних установах: психоневрологічних лікарнях, будинках для людей похилого віку та колоніях (в т.ч. установах виконання покарань, СІЗО, виправних центрах).

В цілому аналітики Мережі вивчили ситуацію у більше, ніж у 70 установах. Досліджували, в тому числі, публічні закупівлі установами послуг та товарів у рамках запобігання виникненню та поширенню Covid-19. Також аналітики Мережі нанесли візити у закриті установи за підтримки Уповноважених з прав людини.

Які порушення прав людини у закритих установах було виявлено, будемо обговорювати 15 червня 2021 року о 15:00.

В офлайні до обговорення можна долучитись у Вінницькому прес-клубі за адресою Соборна, 68

Посилання на трансляцію буде опубліковано 14 червня на сторінці заходу .

Захід проводиться за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми COVID-19 Solidarity Programme for the Eastern Partnership. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Як пандемія Covid-19 вплинула на дотримання прав людини в закритих установах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *