Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Як живуть у Вінниці “Сліпі корови”: сумна історія причіпних швейцарських трамвайних вагонів

Як живуть у Вінниці “Сліпі корови”: сумна історія причіпних швейцарських трамвайних вагонів

Більше десяти років місто не може знайти застосування для причіпних трамвайних вагонів, що приїхали до нас зі Швейцарії. У “Вінницькій транспортній компанії” досі вважають, що їх використання наразі недоцільне. Хоча це могло б розвантажити “забиті” трамваї в години пік

Історія створення 

У другій половині  1960-х років для трамваїв “Mirage” були випущені причіпні вагони “Blinde kuh”, щоб розвантажити громадський транспорт у Цюріху у годину пік. Всього було випущено подібних трамвайних причіпів  до 30 одиниць. З часом якусь кількість з них списали. З тих що залишились, наприкінці 2000-х років  передали три одиниці у Вінницю .  “Blinde kuh”  перекладається як “сліпа корова”. Назву таку вони  отримали через те, що спочатку вагон поставлявся без зовнішнього освітлення.

Зовні вагони майже такі самі, як і звичайні швейцарські трамваї “Mirage” , але у “сліпих корів” немає кабіни, але причіпи мають  пантограф, завдяки якому вони можуть пересуватися самостійно зі швидкістю до 30 км/г. 

Як живеться “сліпим коровам” у Вінниці

Спочатку у трамвайному депо їх використовували як буксир, щоб перевозити по території підприємства несправні вагони, але через свої великі габарити від цього методу буксировки вирішили відмовитись. 

У 2010-х роках у тестовому режимі обкатували “сліпі корови” трамвайними маршрутами міста. Брали вони участь в екскурсійних програмах. Керівництво КП “Вінницької транспортної компанії” завіряло, що “сліпі корови” згодом вийдуть на маршрут, не дивлячись на те, що швейцарці (за їх словами) нам передавали їх як донорів для трамваїв “Mirage”.

Йшли роки, а “сліпі корови” так й залишалися в сліпій зоні для мешканців Вінниці. В січні 2021 року наша Агенція надсилала запит до КП “Вінницької транспортної компанії”, щоб нам пояснили в чому справа. У відповідь нам зазначили, що випуск “сліпої корови” на маршрут неможливо з технічних причин. 

У липні 2022 року анонсували передачу ще 35 трамваїв з Цюріха у Вінницю , але трамвайне депо “негумове” й треба для них буде вивільнити місце. Через це можуть під списання піти ряд рухомого складу включаючи “сліпі корови”. Ми знову направили запит до КП “Вінницька транспортна компанія”, щоб дізнатися, чи вже пора рахувати останні дні існування “сліпих корів”.Відповіли, що  через військовий стан поставка нових трамваїв відтерміновується, а “сліпі корови” не їздять по місту не через свій  несправний технічний стан, а тому що в цьому зараз немає ніякого сенсу. 

Чи все так погано? 

Ні. Одна з трьох “сліпих корів” №264 зараз є музейним експонатом у музеї вінницького трамваю на території трамвайного депо, яку ви завжди можете побачити. А ось чи будуть врешті решт “корівки” возити людей по місту – життя покаже…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *