Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » З’явилась петиція у Вінниці за продовження тролейбусного маршруту 15А до Хутора Шевченка

З’явилась петиція у Вінниці за продовження тролейбусного маршруту 15А до Хутора Шевченка

Приблизно 2 500 вінничан та вінничанок, які живуть на Хуторі Шевченка можуть отримати тролейбусне сполучення з центром міста, якщо влада підтримає ідею, що викладена у петиції. У місцевих магазинах Хутора невеликий вибір продуктів, немає жодної аптеки, та й з громадським транспортом не зовсім добре. На маршрутці №9А, яка їздить раз на 30-40 хвилин, можна потрапити лише на залiзничний вокзал. Автобусом №20 – є змога потрапити на вулицю Київську раз на дві години. Тому тролейбус №15А, який проїжджає поруч з Хутором Шевченка міг би допомогти поєднати цей мікрорайон з центром міста та з Вишенькою. Є відповідна електронна петиція.  

Історія Хутора Шевченка 

З’явився цей хутір в 1910-12 роки, коли на цій території надавали земельні ділянки працівникам суперфосфатного заводу та працівникам залізниці. Назву на честь Кобзаря хутір отримав наприкінці 1930-х років. На німецькій мапі 1942 року на Хуторі Шевченка зображено лише три вулиці.

На мапі 1952 року ці вулиці відображені більш детальніше.

На сьогоднішній  день тут проживає приблизно 2 500 осіб в приватній садибній забудові та в кількох багатоквартирних житлових будинків. 

Тролейбус на Хутір Шевченка 

У 2021 році з’явився новий тролейбусний маршрут №15А. Це стало продовженням старого маршруту №15, коли громадський транспорт їхав з мікрорайону Вишенька до муніципального ринку. Теперь тролейбус №15А на автономному ході за рахунок акумуляторів  їде далі  до мікрорайону ВПЗ – додаткових три кілометра.

Під час цього маршруту цей тролейбус проїжджає перехрестя з вулицею Гонти. Тут він міг би повертати на Хутір Шевченка де б розвертався та їхав назад у напрямку мікрорайону ВПЗ. Це ще додаткових 3 кілометра. 

Шосе тут широке, тому розширяти дорогу не потрібно. Хіба що треба буде розширити перехрестя для комфортного розвороту тролейбуса. 

Автономного ходу тролейбусу №15А цілком вистачить, якщо він буде заїжджати на Хутір Шевченка. Наприклад, тролейбус №12А з зупинки ТЦ “Грош” на автономному ході до села Писарівка їде 6 кілометрів і ще стільки ж назад. 

 

Щоб дізнатись думку вінничан та вінничанак щодо продовження тролейбусного маршруту №15А на Хутір Шевченка, ми провели опитування в  групі “Вінниця пасажирська” у фейсбуці. З 49 опитуваних 91% сказали ЗА. 

Є відповідна петиція за продовження тролейбусного маршруту №15А на Хутір Шевченка  

Поєднати Хутір Шевченка та ВПЗ 

В майбутній перспективі, коли закінчиться війна, дуже доречним буде поєднати два мікрорайона, щоб розвантажити вулицю Липовецьку та ВПЗ. Крім того, це б дало змогу тролейбусу їхати по колу і не потрібно буде повертатись. Довжина відрізку дорогу, про який йде мова – 750 метрів. 

Половина цього відрізку заасфальтована, але дорога потребує капітального ремонту 

Далі йде стежка серед чагарників 

Цю ділянку ми зняли на відео.

 

 


Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

3 відкук про “З’явилась петиція у Вінниці за продовження тролейбусного маршруту 15А до Хутора Шевченка

  1. Тетяна

    Так. Потрібно вже розвивати Хутор Шевченка. Всі райони розвиваються, а нам кажуть що у нас мало народу проживає! Скільки можна! Нам дуже не пощастило з проживанням, але тут також люди живуть і ми хочемо також комфорту! Дуже багато мешканцям Хутора Шевченка потрібно прикласти зусиль, щоб щось добитися. Так, потрібно пустити тролейбус 15 А, нам потрібний додатковий транспорт!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *