Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » З’явилась петиція у Вінниці за продовження тролейбусного маршруту 15А до Хутора Шевченка

З’явилась петиція у Вінниці за продовження тролейбусного маршруту 15А до Хутора Шевченка

Приблизно 2 500 вінничан та вінничанок, які живуть на Хуторі Шевченка можуть отримати тролейбусне сполучення з центром міста, якщо влада підтримає ідею, що викладена у петиції. У місцевих магазинах Хутора невеликий вибір продуктів, немає жодної аптеки, та й з громадським транспортом не зовсім добре. На маршрутці №9А, яка їздить раз на 30-40 хвилин, можна потрапити лише на залiзничний вокзал. Автобусом №20 – є змога потрапити на вулицю Київську раз на дві години. Тому тролейбус №15А, який проїжджає поруч з Хутором Шевченка міг би допомогти поєднати цей мікрорайон з центром міста та з Вишенькою. Є відповідна електронна петиція.  

Історія Хутора Шевченка 

З’явився цей хутір в 1910-12 роки, коли на цій території надавали земельні ділянки працівникам суперфосфатного заводу та працівникам залізниці. Назву на честь Кобзаря хутір отримав наприкінці 1930-х років. На німецькій мапі 1942 року на Хуторі Шевченка зображено лише три вулиці.

На мапі 1952 року ці вулиці відображені більш детальніше.

На сьогоднішній  день тут проживає приблизно 2 500 осіб в приватній садибній забудові та в кількох багатоквартирних житлових будинків. 

Тролейбус на Хутір Шевченка 

У 2021 році з’явився новий тролейбусний маршрут №15А. Це стало продовженням старого маршруту №15, коли громадський транспорт їхав з мікрорайону Вишенька до муніципального ринку. Теперь тролейбус №15А на автономному ході за рахунок акумуляторів  їде далі  до мікрорайону ВПЗ – додаткових три кілометра.

Під час цього маршруту цей тролейбус проїжджає перехрестя з вулицею Гонти. Тут він міг би повертати на Хутір Шевченка де б розвертався та їхав назад у напрямку мікрорайону ВПЗ. Це ще додаткових 3 кілометра. 

Шосе тут широке, тому розширяти дорогу не потрібно. Хіба що треба буде розширити перехрестя для комфортного розвороту тролейбуса. 

Автономного ходу тролейбусу №15А цілком вистачить, якщо він буде заїжджати на Хутір Шевченка. Наприклад, тролейбус №12А з зупинки ТЦ “Грош” на автономному ході до села Писарівка їде 6 кілометрів і ще стільки ж назад. 

 

Щоб дізнатись думку вінничан та вінничанак щодо продовження тролейбусного маршруту №15А на Хутір Шевченка, ми провели опитування в  групі “Вінниця пасажирська” у фейсбуці. З 49 опитуваних 91% сказали ЗА. 

Є відповідна петиція за продовження тролейбусного маршруту №15А на Хутір Шевченка  

Поєднати Хутір Шевченка та ВПЗ 

В майбутній перспективі, коли закінчиться війна, дуже доречним буде поєднати два мікрорайона, щоб розвантажити вулицю Липовецьку та ВПЗ. Крім того, це б дало змогу тролейбусу їхати по колу і не потрібно буде повертатись. Довжина відрізку дорогу, про який йде мова – 750 метрів. 

Половина цього відрізку заасфальтована, але дорога потребує капітального ремонту 

Далі йде стежка серед чагарників 

Цю ділянку ми зняли на відео.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *