Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » За ліквідацію протитуберкульозного диспансеру нікого карати не хочуть

За ліквідацію протитуберкульозного диспансеру нікого карати не хочуть

Вінницький апеляційний адміністративний суд відмовив у скасуванні постанови окружного адмінсуду та не визнав протиправним рішення обласної ради про ліквідацію протитуберкульозного диспансеру.

14 березня відбулось засідання у справі ліквідації протитуберкульозного диспансеру міста Вінниці. Юрист Олексій Мусіровський, що виступив позивачем, наголошував, що суд не дослідив усі докази, які він йому надав. Крім того, суд посилався на те, якщо рішення скасовано, то його не можна визнати протиправним. Юрист не погоджується з такою позицією, аргументуючи це тим, що під час прийняття даного рішення депутати вінницької обласної ради порушили ряд законів та Конституцію України. У ній прописано, що медичні заклади ліквідовувати не можна. Фактично ліквідація тубдиспансеру відбулася і рішення призвело до певних правових наслідків.

Також юрист наголосив, що згідно генплану міста, земельна ділянка під тубдиспансером виведена з категорії паркової зони та передбачена під забудову багатоквартирного будинку.

– До відповідальності за це рішення ніхто не притягнутий. І в будь-який момент приміщення протитуберкульозного диспансеру може бути знесено, і побудовано багатоквартирний будинок, – сказав Мусіровський.

Відповідачами у справі виступили представники обласної та міської рад, департаменту охорони здоров’я та управління спільної комунальної власності ОДА. Вони в один голос заявили, що з рішенням попереднього суду згодні і нічиїх прав ліквідація тубдиспансеру не порушила.

Заступник начальника юридичного відділу Вінницької облради Лілія Тичко визнала: депутати помітили, що даним рішенням порушили Конституцію тому його і скасували. На запитання, що стало підставою для ліквідації протитуберкульозного диспансеру, вона відповіла:

 – У нас на балансі перебувало два протитуберкульозних диспансери. Два заклади одного напрямку нам не потрібні. Тому ми його передавали. Обласній раді було не принципово — ліквідація чи реорганізація, нам важливо було скинути навантаження на обласний бюджет.

Після завершення суду позивач Олексій Мусіровський запевнив, що подаватиме касаційну скаргу на рішення апеляційного адміністративного суду.

– Сьогодні Вінницька обласна рада сама визнала свою провину, зазначаючи, чому скасувала власне рішення. Однак земля, яка під диспансером, уже передбачена для багатоквартирного будинку. І невідомий той час, коли на його місці, в каналізаціях якого перебуває туберкульозна паличка, побудують черговий особняк і буде нанесена непоправна шкода не лише хворим на туберкульоз а всій громаді міста Вінниці, – сказав юрист.

Нагадаємо, у квітні 2016 року набула розголосу інформація, стосовно ліквідації обласного протитуберкульозного диспансеру №2. На базі міської лікарні №3 планували відкрити фтизіатричне відділення. Але проти такого плану повстали мешканці Старого міста, де знаходиться 3-тя лікарня та активісти. З рештою, його залишили на місці, зробивши фтизіатричним відділенням міської лікарні №1. Вінницький юрист Олексій Мусіровський подав позов на обласну раду через прийняття даного рішення, оскільки, на його думку, воно є незаконним. Поки тривали судові засідання, обласна рада скасувала дане рішення, що стало підставою для того, щоб окружний адміністративний суд відмовив позивачу у задоволенні його позову. Юрист подав апеляцію на рішення суду першої інстанції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *