Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » За місцевою ініціативою громадських організацій у Вінниці буде створено урочище Замкова гора

За місцевою ініціативою громадських організацій у Вінниці буде створено урочище Замкова гора

default

Робоча група для  опрацювання місцевої ініціативи «Про створення історико-туристичного комплексу-парку “Замкова гора”,  вчора, 22 січня, затвердила проект рішення, який буде винесено на січневу сесію.

Представники громадськості, влади та інвестора напрацювали цей проект спільними зусиллями.

Проект рішення міської ради «Про найменування урочища та проведення організаційно-правових заходів щодо впорядкування та збереження території пам’ятки археології в м. Вінниці» передбачає найменування  місцевості, що розміщена на розі вулиць Гліба Успенського та Замкової – урочище Замкова гора. Інвестор, що має договір оренди на земельну ділянку, яка розташована у підніжжі, повинен розробити проектну пропозицію, яка б доповнила архітектурною композицією територію урочища Замкова гора. Тобто, станції техобслуговування автомобілів, яка планувалась там раніше, забудовано не буде. Крім того орендар має фінансувати за рахунок власних коштів роботи по збереженню пам’ятки археології та благоустрою території. На робочій групі обговорювалось укріплення схилів з північної сторони пам’ятки (підпірна стіна).

Проект-рішення-замкова.jpg

Нагадаємо, що у вересні 2020 року три вінницьких громадських організації – “Автомайдан “Вінниччина”, “Вінницька медіа спілка” та “Вінницька обласна громадська організація “Агенція журналістських розслідувань” – в рамках місцевої ініціативи розробили та подали проект рішення міської ради. Вони пропонували створити  історико-туристичний комплекс-парку “Замкова гора” за концепцією, яку ще у 2018 році презентували громадськості історики.

Депутати не підтримали проект. Голосування було проведено з порушенням Закону, що підтвердив в лютому 2021 року підтвердив Вінницький окружний адміністративний суд, зобов’язавши міську раду винести проект на повторний розгляд. Вінницька міська рада подала апеляцію, але в її задоволені їм відмовили.

Проект мають винести на повторний розгляд за рішенням суду.  На листопадовій сесії проект зняли  з розгляду.

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

Головне фото: https://www.vmr.gov.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *