Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » За рік білоруська хімія для «Вінницяоблводоканалу» подорожчала в доларах на 13%

За рік білоруська хімія для «Вінницяоблводоканалу» подорожчала в доларах на 13%

КП «Вінницяоблводоканал» 30 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Неосинтез» коагулянту – сульфату алюмінію на 35,17 млн грн. Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на систему «Прозорро».

До кінця 2019 року поставлять 3 500 т сірчанокислого алюмінію першого ґатунку з умістом оксиду алюмінію не менше 16%, нерозчинного у воді осаду не більше 0,3%, оксиду заліза не більше 0,02%, оксиду миш’яку не більше 0,001% за ГОСТ 12966-85 виробництва ТОВ СП «Ксант» (Білорусь) по 10 049 грн., або $354 за тонну.

У лютому 2018 року «Неосинтез» продав його ПАТ «АК «Київводоканал» по 8 407 грн./т, або $311 за тонну, а в листопаді 2017 року «Вінницяоблводоканалу» по 8 458 грн./т, або $314 за тонну. В доларах це на 13% дешевше від нинішньої ціни для Вінниччини.

Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 35,50 млн грн.

«Неосинтез» заснований у 2012 році російським ТОВ «Ескам» Ігоря Мишакова і Сергія Сусметова. Зараз власником є Сергій Зубець із Гомеля, а директором – Андрій Кучин. Саме в Гомелі знаходиться білоруський виробник коагулянту «Ксант» із російської групи «Метахім», чию головну компанію ТОВ «Метахім»записано на Мішакова і Сусмєтова.

Єдиним конкурентом було дніпровське ТОВ «Торговий будинок «Аква-Холдинг» із продукцією ТОВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» із Запорізької області.

Нині дніпровський суперник «ТД «Аква-Холдинг» через кіпрську фірму «Сінофіл Інвестмент Лімітед» належить Валентині Білоус із Дніпра, директором є Михайло Федосеєнко. Однак раніше власниками були Сергій Астахов і ТОВ з ІІ «Євроленд». Останнє раніше було записане на Сергія Захаренка, а зараз його засновниками є ТОВ «Поліпром-Інвест» того ж Астахова і фірма «Гранд Стар Ллс» (Сейшельські Острови).

Виробником «Коагулянт» володіють дніпровці Олександр Константинов, Рената Ярошенко та Євген Острейко, а також компанії «Альфа Ечівментс с.а.р.л.», «Сан Грінвуд Інтернешнл с.а.р.л.» і «Смарт Кемікалс с.а.р.л.» із Люксембургу. Донедавна частки цих трьох люксембурзьких фірм належали ТОВ НВП «Поліпром» тих самих дніпровців, белізькій «Голдфокс Юроп Дівіжн ЛТД» і кіпрській «Поліпром Ассетс (Кіпр) Лімітед».

Як повідомляла Агенція, Вінницяоблводоканал має намір із 2019 року підвищити тариф на послуги з водопостачання та водовідведення до 24 грн за куб.м., але при цьому не обіцяє покращити якість води, яка тече з кранів вінничан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *