Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » За рік лише дві підтримані петиції до Вінницької міськради мали позитивне вирішення

За рік лише дві підтримані петиції до Вінницької міськради мали позитивне вирішення

ЦГК «Дій-Вінниця» перевірив результати минулорічної адвокації по внесенню змін у «Порядок розгляду електронних петицій адресованих Вінницькій міській раді» для підвищення ефективності використання електронних петицій. Ці зміни мали посприяти тому, що кількість проектів рішень міськвиконкому та міськради, ініційованих громадою в електронних петиціях, зросте.

Нагадаємо, минулого року ЦГК «Дій-Вінниця» разом з іншими громадськими організаціями розробили та подали Проект рішення «Про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Вінниці та Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Вінницькій міській раді» на черговому засіданні сесії.

Проект був внесений у прядку місцевої ініціативи ВОГО «Агенція журналістських розслідувань», ГО «Соціальна перспектива» та ГО «Автомайдан Вінниччини». Проект розробляли експерти з впровадження інструментів місцевої демократії мережі центрів громадського контролю «ДІЙ» з Вінниці, Маріуполя, Краматорська, Тернополя та Запоріжжя.

Зміни стосувались трьох пунктів. Перша зміна стосувалась продовження терміну збору підписів петицій до 30 днів. У Вінниці найменший термін збору підписів – 14 днів. В середньому по Україні –  30 днів.

Другим пунктом ми пропонували зробити обов’язковим винесення питань, що містяться у підтриманих петиціях і належать до компетенції органів місцевого самоврядування на розгляд сесії або виконкому. Такий порядок працює у містах, що входять до мережі «ДІЙ!» – Краматорську та Запоріжжі.

На сесії депутати міської ради підтримали альтернативний проект рішення, де залишили лише одну зміну – пункт про звітування.  У Порядку не був прописаний механізм звітності за електронними петиціями, що  не сприяло їх ефективному застосуванню. Громада не бачила результатів від застосування цього інструменту, не знала які петиції спрацювали, які питання таким чином вирішились.

Ми відправили запит до Вінницької міської ради, де запитали про стан реалізації підтриманих петицій з моменту прийняття рішення. З відповіді на запит дізнались, що внесена зміна працює. Інформація про стан розгляду петицій щоквартально публікується на офіційному сайті Вінницької міської ради за цим посиланням.

За інформацією Вінницької міськради станом на 27.11. 2020 року було зареєстровано 197 петицій. З них 33 петиції  набрали більше 350 потрібних голосів, але лише дві петиції було розглянуто позитивно.

Як бачимо з відповіді, Відділ Звернень дотримується внесених змін, чітко та регулярно звітуючи про стан розгляду петицій. Але, це лише «суха» статистика. Ми навіть не маємо інформації про те, які саме питання вдалось вирішити вінничанам за допомогою цього інструменту.

У нашому Проекті ми пропонували, щоб відповідальним за звітування був Департамент ЗМІ та зв’язків з громадськістю. Ми вважаємо, що саме журналісти могли найкраще донести до громади інформацію про проблеми, які вдалось вирішити завдяки застосуванню вінничанами механізму  подання електронних петицій.

Натомість в альтернативному Проекті, яке підтримали депутати, відповідальність за це поклали на Відділ звернень та Департамент правової політики та якості.

Головне фото https://www.prostir.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *