Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Забудова рекреаційних територій не передбачена: вінницька влада відповіла на петицію по кар’єру на Старому місті

Забудова рекреаційних територій не передбачена: вінницька влада відповіла на петицію по кар’єру на Старому місті

У вінницькій мерії відповіли на петицію вінничанки Марини Рудакової, яка закликає місцеву владу заборонити подальшу забудову ділянки між вул. Д. Нечая, вул. Широцького (Щорса) та вул. Покришкіна та облаштувати парк на цій території. Щоправда, чи зміниться щось після цього для мешканців мікрорайону, які оселились у новобудовах, питання неоднозначне.

Нагадаємо, авторка петиції, яку підписали 351 особа, зазначила, що мова йде про ділянку на території колишнього кар’єру цегельного заводу, де зараз побудовано Європейський квартал. Вінничанка закликає владу зберегти та захистити від знищення існуючі зелені насадження та озеро.

«На ділянці, де раніше була велика штучна глибока водойма, відома як «Великий кар’єр», улюблене місце відпочинку багатьох поколінь старомістян і яка наразі засипана будівельниками під час будівництва Європейського кварталу, прошу створити парк з дитячим майданчиком та пішохідною зоною», – звернулась вона до вінницької влади, яка 2015 року затвердила Детальний план території, обмеженої вулицями Д. Нечая, Щорса, Покришкіна та уклала інвестиційну угоду із забудовником.

У своїй відповіді на петицію Марини Рудакової виконавчий комітет міської ради зазначив, що детальним планом даної території, який затверджено згідно рішення виконкому та проведених громадських слухань, забудову рекреаційних територій не передбачено. Втім, які заходи вживаються для того, аби умови, які висували учасники громадських обговорень перед затвердженням даної містобудівної документації, виконувались, у відповіді наразі не йдеться.

Нагадаємо, а основними вимогами мешканців мікрорайону тоді були:

1. При проектуванні каналізування «Європейського кварталу» врахувати потужність КНС із розрахунку збільшення на 360 будинків (1200 мешканців) для прилеглих вулиць приватної забудови за програмою дольової участі населення;

2. Будівництво дитячого садочка (початок будівництва 2015 рік);

3. Облаштування дитячого та спортивного майданчиків;

4. Розширення існуючої, або будівництво нової школи;

5. Асфальтування дороги по вулицях Покришкіна та Щорса з облаштуванням трьох виїздів з «Європейського кварталу» на вул. Д. Нечая. Врахувати рельєф місцевості та збудувати ливневу каналізацію з відновленням роботи дренажної системи (300м) по вул. Кривоноса;

6. Розширення виїздів:

– з вулиці Щорса на вулицю Данила Нечая;

– з вулиці Покришкіна на вулицю Енгельса;

– з вулиці Енгельса на вулицю Данила Нечая;

7. Поточний ремонт дорожнього перекриття на розі вулиць Покришкіна та Кривоноса;

8. Відновлення озера з облаштуванням паркової зони (квітень – червень 2015 року);

9. Гідрологічне дослідження верхніх водоносних шарів;

10. При проектування «Європейського кварталу» передбачити приміщення для прийому громадян квартальними комітетами «Ясний» та «Поділля», загальною площею 20м² (кімната для прийому громадян, санвузол);

11. Проектування повноцінної церкви, а не каплички.

Ось так мав виглядати омріяний мікрорайон.

Втім, наразі ситуація інша.

– Забудовник не виконує обіцяне. На місці зони відпочинку хоче будувати багатоповерхівку, – звернулись мешканці мікрорайону на електронну пошту Агенції із проханням повернутись до теми, яку журналісти Агенції піднімали кілька років тому.

Натомість деякі з мешканців вже не вірять в те, що втручання місцевої влади чи журналістів прискорить вирішення проблеми.

– Живемо фактично в смітнику. Невеличкий дитячий майданчик побудували своїми силами, – розповів власник квартири у новобудові.

Фото з сайту ВМР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *