Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Забудову готельно-ресторанного комплексу у Центральному парку Вінниці планують уже дванадцятий рік

Забудову готельно-ресторанного комплексу у Центральному парку Вінниці планують уже дванадцятий рік

За «заброньовані» земельні ділянки під готельно-ресторанний комплекс  впритул до Центрального парку Вінниці майбутній забудовник сплатив майже два мільйони  гривень орендної плати .

Готельно-ресторанній комплекс «NEW»  на території, що знаходиться впритул до Центрального міського парку Вінниці,по якому до 6 квітня 2020 року триває громадське обговорення, знаходиться лише на стадії звернення щодо розгляду на архітектурно-містобудівній раді екскізної пропозиції щодо будівництва.

Таку відповідь ми отримали на запит, у якому просили повідомити на підставі чого ТОВ «КАО-Холдинг» отримало право на розробку проекту будівництва «Багатофункціонального комплексу за адресою вулиця Магістратська» . Станом на 16 березня, йдеться у відповіді, із заявою про надання містобудівних умов та обмежень на проектування замовник не звертався.

Замовником будівництва за ЗУ «Про архітектурну діяльність», може бути фізична або юридична особа, яка має у власності або користуванні земельну ділянку. У відповіді нам надали копії двох договорів оренди датованих 2009 роком, за якими ТОВ «КАО-ХОЛДИНГ» за двома договорами отримав в оренду п’ять земельних ділянок комунальної власності площею 0,2166 га громадського призначення та 0,0832 га комерційного призначення за рішенням міської ради. Інші земельні ділянки, що потраплять під забудову знаходяться у приватній власності.

Надали нам і копії додаткових угод, якими були поновлені договори оренди у жовтні 2019 року та копії угод про внесення змін у 2013 році до початкових договорів. Зміни стосувались збільшення орендної плати.

В цих угодах усі земельні ділянки, їх загалом п’ять, уже мають кадастрові номери.

У запиті ми також просили надати викопіювання, яке містить інформацію про чіткі межі Центрального міського парку Вінниці (Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького) , який є пам’яткою  національного значення (постанова колегії Держкомприроди Української РСР від 27.07.1977 р.).Через великий об’єм інформації, розпорядник попросив 20 днів на надання відповіді.

Наш запит у частині суми орендної плати, сплаченої ТОВ «КАО-ХОЛДИНГ» за увесь час дії договорів оренди, переслали до ГУ ДПС у Вінницькій області.

Звідти вчасно та у повному обсязі надійшла відповідь про те, що станом на 26 березня 2020 року заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності по ТОВ «КАО-Холдинг» відсутня.

Загалом за увесь час дії договорів до 2020 року підприємство сплатило один мільйон 867 тисяч гривень. За три місяці поточного року – майже 58 тисяч.

Нагадаємо, що минулого року за подібну публічну інформацію, що стосувалась орендної плати за землю дитячим санаторієм ім. Коцюбинського «ДІЙ!-Вінниця» довелось судитись з податковою, оскільки у відповіді її назвали конфіденційною. За рішенням суду, ГУ ДПС у Вінницькій області надало інформацію про суму коштів, сплачену дитячим санаторієм за оренду землі.

Читайте також: Майже половина території комплексу, що планують збудувати впритул до Центрального парку Вінниці, знаходилась в межах «червоних ліній»

Головне фото: vn.20minut.ua

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *