Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Залізничники викинули дешевих конкурентів Дубневичів з тендеру на 101 мільйон

Залізничники викинули дешевих конкурентів Дубневичів з тендеру на 101 мільйон

ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Українська залізниця» 13 лютого відхилило пропозицію ТОВ «АТ Механіка» вартістю 84,46 млн грн з  тендеру по закупівлі анкерів і оголосило про намір укласти угоду з ТОВ «ВМ трейдер» на суму 101,26 млн грн. Про це пишуть “Наші гроші” із посиланням на система «Прозорро».

Залізничники відхилили пропозицію заводу, який пропонував анкери на 17% дешевше від очікуваної ціни тендеру 101,32 млн грн. Але обрали фірму, яка запропонувала всього 0,06% знижки через те, що хотіли придбати анкери заздалегідь визначеного виробника – заводу, що належить народним депутатам від БПП Ярославу і Богдану Дубневичам.

Йдеться про 1,08 млн анкерів закладних АЗ-2 до пружних колійних скріплень КПП-5. Анкери мають бути виготовлені виключно за ТУ У 35.2-30268559-070:2007. Тендерна документація не дозволяла пропонувати еквівалентні товари. Відтак окрім ТОВ НВП «Корпорація КРТ» братів Дубневичів ніхто інший не може виготовляти анкери за вказаними техумовами, бо Дубневичі запатентували цю деталь.

На тендер прийшли три компанії: ТОВ «ВМ Трейдер» і ТОВ «Ланіс Трейд» із саме такими анкерами АЗ-2 виробництва «Корпорації КРТ», які вимагав замовник, а також ТОВ «АТ Механіка» з еквівалентними анкерами АЗ-1-6 власного виробництва.

«АТ Механіка» запропонувала найнижчу ціну 84,46 млн грн., або 78 грн./шт. Це було на 20% дешевше від цін обох конкурентів, які встановили їх на майже однаковому рівні у 101 млн грн., або 94 грн./шт. При цьому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Однак найдешевшу «АТ Механіка» відхилили саме через те, що вона запропонувала еквівалент. У протоколі засідання тендерного комітету прямо сказано, що закупівля аналогів не передбачена. Це пояснили тим, що анкер АЗ-2 є елементом закладним у шпалу залізобетонну попередньо напружену типу СБ3 марки СБ3-0, а на неї надійшли заявки від потенційних замовників виключно з анкером АЗ-2 до пружних колійних скріплень КПП-5.

Отже, Коростенський завод «Укрзалізниці» хоче купити саме продукцію Дубневичів.

Разом у 2017 році Старконстянтинівський завод «Укрзалізниці» купував анкери, прописавши в умовах «або еквівалент», і тоді завод відстоював в АМКУ позицію, що анкери Дубневичів і «Механіки» є еквівалентними з огляду на схожість технічних характеристик. Тоді дилер Дубневичів оскаржував в АМКУ допуск «Механіки» до тендеру, але адмінколегія погодилась з замовником. Проте після цього рішення АМКУ завод «Укрзалізниці» з невідомих причин відмінив закупівлю, у якій могла відбутись конкурентна боротьба.

Цього разу оскаржити умови закупівлі в Антимонопольному комітеті ніхто не міг. Бо Коростеньський завод проводить закупівлю в «Прозорро» за допороговою процедурою, не вважаючи себе замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Це означає, що дискримінаційні вимоги на його торгах неможливо оскаржити в адмінколегії АМКУ, а жалітись на замовника можна лише в системі «Укрзалізниці», якій і належить Коростеньській завод.

Наразі очікується рішення про перемогу наступного за ціною учасника – «ВМ Трейдер».

Обидва львівські дилери Дубневичів створені в січні 2019 року та пов’язані з ними ж.

Фірма «ВМ Трейдер» належить директору Михайлу Врублевському, власнику та керівнику іншого дилера Дубневичів на тендерах залізниці – ТОВ «ВМ Трейдинг».

Врублевський також керує ТОВ «Експозиція» Андрія Бохенка. Воно, як і «ВМ Трейдинг», прописане за однією адресою з ТОВ «Квадрохім» Віктора Юськіва. Останнім донедавна володіли Наталія Дубневич, дружина Ярослава Дубневича, і Тетяна Дубневич, дружина Богдана Дубневича. При цьому давній директор «Квадрохіму» Ігор Баїк не змінився.

Фірму «Ланіс Трейд» записано на Олексія Столигу. Донедавна він разом із Михайлом Перепьолкіним володів іншим дилером Дубневичів на тендерах залізниці – ТОВ «Авант-Гарде», доки цю фірму не переоформили на Володимира Гриценяка. Останній підігравав Дубневичам на тендерах залізниці в якості ФОПа та був бізнес-партнером Володимира Гудими, який раніше володів ТОВ «ВНФ «Галелектросервіс» разом із Дубневичами.

Нагадаємо, в січні НАБУ повідомило семи особам про підозру в заволодінні 93 млн грн. «Укрзалізниці» на закупівлі стрілочної продукції через «Корпорацію КРТ» Дубневичів.

А в грудні АМКУ оштрафував згадану «Експозицію» і ПП «Єврооснова-СМ» на 13,89 млн грн за спотворення тендерів філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» вартістю 330,65 млн грн.

Довідково:

  • Листи МЕРТУ з тестом на самоідентифікацію замовника від 29.04.2016 і роз’ясненням від 05.2016.
  • Реєстр суб’єктів господарювання державного сектору економіки
  • Звіти ДАСУ за 2015 і 2016-2017 роки про те, що Коростеньський завод продає 97% своєї продукції Філії “Центр управління промисловістю” АТ “Укрзалізниця”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *