Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У приватному секторі Вінниці знесуть 44 дерева. Акти обстеження пообіцяли надати (оновлено)

У приватному секторі Вінниці знесуть 44 дерева. Акти обстеження пообіцяли надати (оновлено)

44 аварійних дерева мають зрізати у приватному секторі Вінниці протягом 2018 року. Таку відповідь отримала Агенція на свій інформаційний запит до Асоціації органів самоорганізації населення (АОСН) щодо кількості дерев, які підлягають знесенню, та адрес, де вони ростуть. Також АОСН надала перелік адрес у приватному секторі, де має відбутися санітарна обрізка дерев (див. за посиланням Аварійні дерева 2018)

Разом із тим, АОСН не надала копії актів обстеження дерев, що підлягають знесенню. Натомість зазначила у відповіді, що документи знаходяться у кімнаті 911 Вінницької міської ради.

 – Зазначену відповідь можна розцінювати, як «не по суті запиту» і порушення частини 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації». За нормами Закону України “Про доступ до публічної інформації”, якщо запитувач безпосередньо в запиті не просить надати йому можливість самостійно скопіювати документи на підставі статті 14, розпорядник інформації має всього три варіанти правомірних дій. Або надати всю запитувану інформацію, або аргументовано відмовити в задоволенні запиту, або надати частково і навести мотиви і підстави для не надання іншої частини інформації. Наведена відповідь містить ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 КУпАП, а також є всі перспективи для її оскарження в судовому порядку – прокоментував відповідь АОСН Олександр Бурмагін, медіа-юрист ГО “Платформа прав людини.

Тож Агенція направила до АОСН повторний запит щодо надання копій актів обстеження дерев, які підлягають знесенню, і сподівається отримати відповідь та запитувану інформацію у встановлений законодавством термін.

UPD Після отримання повторного запиту представниця АОСН зателефонувала журналістові та уточнила, чи отримала Агенція перелік дерев, які підлягають знесенню. Щодо актів – а їх на кожне дерево складають два – домовилися, що їх можна буде перефоторафувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *