Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Завдяки журналістам Агенції у Вінниці з’явився новий тролейбусний маршрут на Хутір Шевченка

Завдяки журналістам Агенції у Вінниці з’явився новий тролейбусний маршрут на Хутір Шевченка

У листопаді 2022 року ми підняли тему в громадському просторі щодо необхідності запуску тролейбусного маршруту на Хутір Шевченка. Була створена відповідна петиція, яка зовсім скоро набрала необхідну кількість голосів, щоб Вінницька міська рада дала відповідь на дану петицію. В цій відповіді місцева влада пояснювала, що поки технічно немає змоги створити подібний маршрут і що колись там можливо повернуться до цього питання. Тоді ми запропонували альтернативу – створення нового автобусного маршруту, який би їхав з Хутора Шевченка через центр на Вишеньку, але й тут нам відповіли, що поки це неможливо. Але вже зовсім скоро (через два місяця після наших статтей по цій темі) міська влада все ж таки запустила з Вишеньки на Хутір Шевченка тролейбус і назвала цей маршрут “15 Б”. 

“15 Б”

У день презентації нового тролейбусного маршруту на Хутір Шевченка, у цей мікрорайон поїхав новий турецький електротранспорт “057”.

Але вже на наступний день на цей маршрут випустили місцевий VinLine.

Журналісти Агенції вирішили затестити цей маршрут і в 14.35 годині, чітко за розкладом, сіли у “15 Б” на кінцевій тролейбусній зупинці “вул. Миколи Ващука”. 

Переважна кількість пасажирів, яка сіла у тролейбус на Вишенці, вийшла біля ринку “Урожай” або їхали до центру міста, але були й ті, хто їхали до самого кінця.

Неофіційна зупинка, яка мала б стати офіційною 

Муніципальний ринок є кінцевою зупинкою трамвая та тролейбуса №15. Звідси люди пересаджуються в напрямку двох мікрорайонів (ВПЗ, Хутір Шевченка) та селища Десна. До неофіційної зупинки маршрутного транспорту біля заїзду на парковку ТЦ “Віват” йти пішки приблизно 400 метрів. 

Але тут не зупиняються автобуси та тролейбуси, тому з трамвайної зупинки вам прийдеться йти приблизно 900 метрів до зупинки “Зірка”.

Коли ми їхали тролейбусом до Хутора Шевчерка, водій був “у доброму гуморі”, тому зупинився навпроти ТЦ “Віват”. Але ці випадки поодинокі, тому доцільно було б облаштувати зупинку громадського транспорту біля автоцентру “Да, car”, який знаходиться поруч з торговим центром. 

Мешканці Хутора Шевченка бачать тролейбус раз на дві години 

З кінця в кінець “15 Б” доїхав за 47 хвилин. З центру міста до Хутора Шевченка ви доїдете приблизно за півгодини. Розклад склали так, щоб кожну годину до мікрорайону прибував автобус чи тролейбус. 

Впевнені, що “15 Б” катати повітря точно не буде. Цей тролейбусний маршрут дуже давно був потрібен мешканцям Хутора Шевченка. Поки їздить лише один тролейбус на маршруті, але, можливо, з часом рухомий склад збільшать.

Розклад руху тролейбуса №15 Б “Вишенька – Хутір Шевченка”

Розклад руху в робочі дні:

– Вишенька: 6:33, 8:30, 10:55, 12:43, 14:35, 16:33, 18:21;

– Хутір Шевченка: 7:25, 9:25, 11:50, 13:38, 15:35, 17:28, 19:16 (до пл. Героїв Майдану).

Розклад руху у вихідні дні:

– Вишенька: 6:43, 8:30, 11:00, 12:49, 14:35, 16:30, 18:18;

– Хутір Шевченка: 7:35, 9:28, 11:56, 13:43, 15:35, 17:25, 19:13 (до пл. Героїв Майдану).

Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *