Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Завдяки журналістам знову з’явилась легенда плану зонування на геопорталі Вінниці

Завдяки журналістам знову з’явилась легенда плану зонування на геопорталі Вінниці

Умовні позначення на плані зонування повернули після запиту щодо доступу до публічної інформації

Онлайн ресурс  Вінницької міської ради  геопортал Вінниці  зручний інструмент  для журналістів, щоб відслідковувати, наприклад, чи будівництво чергового торгового центру або житлового комплексу співпадає з містобудівною документацією.  Але чомусь довгий час  на ньому не працювали умовні позначення на плані зонування (легенда карти). Через  це не завжди можна було зрозуміти, що означають нанесені на план зони  такі, як, наприклад, Ж-1 або Г-1.  Наша редакція надіслала запит до Вінницької міської ради, щоб дізнатися, чи інформацію приховали навмисно чи  стався звичайний технічний збій.

Через два дні надійшла відповідь. У ній було  зазначено, що недоліки на геопорталі виправлені, і все вже працює. Ми перевірили – дійсно умовні позначення почали знову відображатися.

Може здатися, що план зонування Вінниці потрібен дуже вузькій категорії осіб, які займаються містобудуванням та тим, хто все перевіряє, як журналісти.  Але це не так. Припустимо ви живете або бажаєте придбати квартиру у мікрорайоні Академічний. Завдяки плану зонування, ви можете дізнатись про майбутнє цього мікрорайону:

  • Планується забудувати все поле до лісу
  • У центрі мікрорайону Академічне буде збудований навчальний заклад

Нещодавно на геопорталі з’явився  також окремий план зонування смт Десна. Планів інших населених пунктів, що у увійшли до складу Вінницької ОТГ, поки що немає.

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *