Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Збудований у рекордний термін ЦНАП у Якушинецькій ОТГ дає дохід у мільйон гривень та надає 124 послуги

Збудований у рекордний термін ЦНАП у Якушинецькій ОТГ дає дохід у мільйон гривень та надає 124 послуги

На сьогоднішній день ЦНАП у Якушинецькій ОТГ надає 124 адміністративні послуги, у тому числі – оформлення закордонних паспортів та ID-карток, інвентаризація земельних ділянок для виявлення вільних та надання їх в оренду. І це ще до офіційного відкриття.

Створення

У нас ЦНАП був створений ще до створення об’єднаної територіальної громади (ОТГ) у 2016 році. Це був перший в Україні саме сільський ЦНАП, тому що їх почали створювати у нашій державі, переважно, вже в ОТГ. Я тоді дізналася про конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» від Мінрегіону та вирішила відправити заявку про наш ЦНАП . Зрештою ми перемогли. Дана відзнака не мала грошового еквіваленту, але це приємно і добрий бонус для нашої громади, – каже директорка ЦНАП у Якушинецькій ОТГ Оксана Романюк

Щоб ЦНАП відповідав всім сучасним європейським стандартам, очільники Якушинецької ОТГ подали грантову заявку до «U-Lead». Отримавши позитивну відповідь, у літку 2018 року був підписаний меморандум, за яким  ОТГ зобов’язувалась збудувати нове приміщення ЦНАПу з відповідною інфраструктурою, а  «U-Lead» повинен забезпечити його «начинкою»: техніка, меблі, програмне забезпечення та навіть вазони.

Коли у травні 2018 року до нас приїжджали представники з «U-Lead», ми їм вказуючи на дерева, казали, що за півроку тут буде вже збудоване нове приміщення ЦНАПу. Вони нам не вірили, але ми своєї обіцянки  дотримались  і все зробили, як і казали, – додала Оксана Романюк.

ЦНАП

Центр надання адміністративних послуг буде розміщуватись на першому поверсі. Сільська рада знаходиться на другому поверсі будівлі. Розглянемо детально з чого буде складатися майбутній ЦНАП.

  • Рецепція

  • Велика зала, де буде 8 робочих місць

  • Паспортний стіл, який вже зараз працює. Тут кожен громадянин України може оформити закордонний паспорт, а ID-паспорт громадянина України тут можуть отримати мешканці Вінницького району

  • Буде обладнано окреме робоче місце для індивідуального отримання послуг
  • Дитячий куточок
  • Кімната відпочинку для персоналу
  • Кабінет для спеціаліста по нотаріальним справам
  • Громадська приймальня сільського голови

З 124 послуг, які надаються громадянам у ЦНАПі, три послуги платні: паспортний стіл, реєстрація нерухомого майна та реєстрація місця проживання. Завдяки цим послугам, місцевий бюджет за вісім місяців 2019 року отримав 911 000 гривень.

 

Офіційне відкриття

Ми готові були відкритися вже у грудні 2018 року, потім ця дата була перенесена на весну 2019 року. Все залежить від того, коли нам «U-Lead» надасть необхідний для роботи інвентар. Зі своєї сторони ми зробили все. Ось зараз мала розмову з їх представником, то до кінця місяця обіцяють надати техніку, то може вже у жовтні буде офіційне відкриття ЦНАПу. А поки приходиться тулитися у невеликій кімнаті у Будинку культури, – говорить директорка ЦНАП у Якушинецькій ОТГ Оксана Романюк

На будівництво нової будівлі ЦНАПу та супутні з ним витрати було витрачено 12 мільйонів гривень, з яких 3 102 000 гривень було надано державою як інфраструктурна субвенція, всі інші кощти – бюджет Якушинецької ОТГ.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *