Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Землю в П’ятничанському парку під забудову мешканцям не віддадуть

Землю в П’ятничанському парку під забудову мешканцям не віддадуть

Не зважаючи на те, що земля під П’ятничанським парком у Генеральному плані міста має призначення для громадської забудови, у плані зонування вона лишається лікувальною зоною

Центр громадського контролю «ДІЙ!-Вінниця» провів соціальний експеримент. Він полягав у тому, щоб спробувати отримати у власність вільні земельні ділянки комунальної власності у П’ятничанському парку.  Нагадаємо, що Вінницький  обласний протитуберкульозний диспансер №2, який там знаходився, було ліквідовано рішенням Вінницької обласної ради 15 липня 2016 року на дев’ятій позачерговій сесії. Згодом журналісти з’ясували,  що  цільове призначення  земельної ділянки під парком змінили з лікувальної зони на зону, що призначена під громадську  забудову.  Активісти та журналісти пов’язали ліквідацію диспансеру саме з цим. Виглядало так, начебто ласий шматок парку хочуть віддати черговому забудовнику під елітний житловий комплекс.

Юрист «ДІЙ!-Вінниця» мав підготувати необхідний пакет  документів для подання на сесію Вінницької міської ради з метою отримання вільної земельної ділянки у десять соток у власність. Він хотів показати, що кожен вінничанин може  скористатись своїм законним правом отримати ділянку землі в парку під забудову  безкоштовно.

Щоб отримати необхідні для подання документи, а саме витяг з Генерального плану та плану зонування Вінниці, Сергій Корнійчук, попросив їх надати через інформаційний запит.

Інформацію наддали швидко і в повному обсязі. Але виявилося, що призначення землі в Генеральному плані не співпадає з призначенням у плані зонування. У плані зонування вказано, що це лікувальна зона!  Отже, отримати там ділянку землі під забудову на сьогоднішній день неможливо.

– Я думаю, що поки що не мінять план зонування тому, що не знайшли великого інвестора на цю територію. Коли це стане потрібним чиновникам, зміни внесуть швидко та непомітно для громади, – каже Сергій Корнійчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *