Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Жмеринське управління освіти переплатило за продукти для шкіл та садочків десятки тисяч гривень

Жмеринське управління освіти переплатило за продукти для шкіл та садочків десятки тисяч гривень

Макаронні вироби, соняшникова олія, цукор та яйця. На закупівлі цих продуктів для жмеринських шкіл та дитячих садочків міське управління освіти переплатило десятки тисяч гривень.
Так, за даними Prozorro, за 6160 кг макаронів міський бюджет Жмеринки сплатив 89 320 гривень, тобто по 14,5 гривень за кілограм.
У той же час моніторинг оптових цін на макаронні вироби показав, що середня їхня ціна коливається у межах 7,5 – 11,5 гривень за кілограм залежно від якості. Таким чином, за кожен кілограм макаронів, які з`їдять учні шести шкіл та вихованці дев`яти дитсадочків Жмеринки, чиновники переплатили 3-7 гривень. А за всі 6160 кг – від понад 18 000 до близько 43 000.
4770 кг олії обійшлися жмеринським платникам податків у 160 749 гривень, або 33,7 грн за кілограм. Якщо ж перевести кілограми у більш звичні літри, отримаємо ціну 34,7-37,7 гривень за літр.
При цьому оптова ціна рафінованої олії становить близько 25 грн за літр. Тож переплата за неї дорівнює щонайменше 47 000 гривень.

Не пошкодувало управління освіти і грошей на цукор. За 12 690 кілограмів солодкого продукту воно виклало 190 350 бюджетних гривень, тобто по 15 за кілограм.
У той же час середні оптові ціни на цукор коливаються в межах 11-13 гривень за кілограм. Тобто мінімальний розмір переплати – близько 25 000 гривень.

Не виключенням у цьому переліку стали і яйця. Їх управління закупило 43970 штук загальною вартістю 96 734 гривень, тобто по 22 гривні за десяток. При цьому середня оптова ціна курячих яєць становить близько 16-18 гривень за десяток. Таким чином, переплата за яйця – щонайменше 18 500 гривень.

Враховуючи, що вартість кожної окремої закупки нижча за 200 000 гривень, усі вони були здійснені без проведення торгів, на підставі укладених напряму договорів. І всі ці договори були укладені 8 січня 2017 року із ФОП Рожок Людмилою Василівною.
За інформацією офіційного сайту Міністерства юстиції України, вона зареєстрована у Жмеринці по вул. Казковій, 4, а серед її видів діяльності, за КВЕДами, – виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання; оптова торгівля фруктами й овочами; оптова торгівля м’ясом і м’ясними продуктами; оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами; оптова торгівля цукром, оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками.
У той же час, повідомляє Youcontrol, Рожок Людмила Василівна є одним із трьох засновників товариства з обмеженою відповідальністю «Універсам», зареєстрованого у листопаді 1997 року.
Журналіст Агенції зателефонував до Жмеринського управління освіти, аби з`ясувати, чи проводило Управління моніторинг цін на продукти харчування, перш ніж укласти договори із постачальником.
– Ми щодекадно беремо довідку на нашому регіональному ринку, і ця довідка йде до Жмеринського управління статистики. Ціни перевіряють, підписують – і тільки тоді я допускаю до оплати. Якщо ціна йде у бік зменшення, то продукти возять не по тій ціні, що вказана на Prozorro, а по фактичній, яка діє на той момент. Ми укладаємо договір на ту кількість товару і на ту суму, яка запланована. Але використання йде по факту, ми керуємося довідкою управління статистики і базарною. От сьогодні у мене цукор йде по 14,70, – пояснила головний бухгалтер управління.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *