Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Журналісти дізнались кому Вінницький міськвиконком роздав квартири

Журналісти дізнались кому Вінницький міськвиконком роздав квартири

kvartiri

Помешкання  у приватну власність  отримали  39 вінничан

Згідно рішення виконкому Вінницької міської ради від 18.08.2016 року № 1936 року  сім  квартир державного житлового фонду безоплатно передали  у власність 19 особам. Окрім цього, у приватну власність передали п’ять квартир у гуртожитках 13 особам. Шість людей  з доплатою за надлишки загальної площі отримали у власність чотири квартири.

Хто саме отримав ці квартири з рішення не видно.  Вінницька міська рада, знову порушивши закон «Про доступ до публічної інформації»,  оприлюднила його  на офіційному сайті, приховавши  інформацію про людей за Особа1, Особа2…

У запиті на доступ до публічної інформації  журналісти попросили надати копію цього рішення виконкому. Сподіваючись на те, що отримаємо  його в повному обсязі –  з прізвищами та іменами людей, які отримали квартири. Натомість, нам надіслали рішення виконкому у тому ж форматі, який ми бачимо на сайті Вінницької міської ради.

Ми надіслали  повторний запит та нагадали про порушення Закону України  «Про доступ до публічної інформації». У відповідь отримали  список з 39 людей, яких раніше ховали під «Особа 1, Особа 2…». Усі вони мають прізвища імена та по батькові. Квартири надали родинам, що підтверджує велика кількість людей з однаковими прізвищами.

Ці люди, ймовірно,  не є публічними особами тому, що пошукова система та відкриті реєстри нічого  про них  «не знають» .

bezkoshtovne-mayno-2

Нагадаємо, що раніше, посилаючись на конфіденційність даних, вінницькі чиновники у більшості рішень прибирали з документів дані про людей, які отримали у розпорядження бюджетні кошти чи комунальне майно. Замість конкретних імен та прізвищ писали: “…Особа1, Особа2“.  Але після того, як журналісти та громадські активісти підготували позов до суду, пообіцяли припинити порушення закону.  Адже така практика міськради є грубим порушенням чинного законодавства. Відповідно до частини 5 статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Згідно з частиною 1 статті 6 Закону України “Про інформацію” обов’язком суб’єктів владних повноважень є інформування громадськості та засобів масової інформації про свою діяльність і прийняті рішення.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *