Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Міська рада дозволила продати 12 підвалів у багатоповерхівках міста Вінниці

Міська рада дозволила продати 12 підвалів у багатоповерхівках міста Вінниці

На останній сесії Вінницької міської ради, 22 травня, депутати прийняли рішення «Про затвердження переліків об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації». В перелік приватизації способом аукціону (приміщення будуть виставляти на торги) потрапило 29 об’єктів, які поки що перебувають у комунальній власності. Ще 13 об’єктів було віддано на приватизацію без аукціону шляхом викупу.

Серед них, до переліку потрапило й 12 підвальних приміщень у багатоквартирних будинках міста за адресами Князів Коріатовичів, 166 та 181, Хмельницьке шосе, 112А, Академіка Янгеля, 50, Ватутіна, 36, Миколи Ващука, 16, Антонова,11, Агатангела Кримського, 46, Стеценка, 25, Київська, 23, Павлова, 2, Міліційна, 10, пам’ятка архітектури Соборна, 79 та Стрілецька, 31А.

Хоча згідно з рішенням Конституційного суду N 4-рп/2004 підвали є спільною власністю всіх жителів будинку та не можуть бути відчужені без їхньої згоди.

Перед сесією в березневий проект рішення, затверджений виконавчим комітетом додали ще три об’єкти – комплекс будівель і споруд по Київській, 126, нежитлову будівлю за адресою Магістрацька 98 В, та ще одне підвальне приміщення в будинку за адресою Академіка Янгеля, 50.

Перед самим голосуванням за проект рішення, депутатка Ганна Давиденко звернулась до усіх присутніх із поясненням, що голосування за даний проект підпадає під дію п’яти статей Кримінального кодексу України.

– Я хочу звернути вашу увагу на додаток 1 до цього рішення. Він передбачає протиправне відчуження майна співвласників багатоквартирних будинків міста Вінниці, яке оформлене, як комунальне. Цим рішенням, доповідач, прикриваючись службовою діяльністю та використовуючи владні повноваження має намір виставити на продаж підвали багатоповерхівок, які належать вінничанам, які ними користуються. Під час розгляду цього питання на депутатській комісії, директор департаменту комунального майна Шутак Ігор Анатолійович вводив в оману вінничан, в тому числі і вас, шановні колеги депутати, пояснюючи, що, якщо співвласники не створили ОСББ, то їх майно може продаватись міською радою – сказала Давиденко.

Депутатка розповіла, що провела зустріч з мешканцями майже усіх цих будинків. За її словами, ніхто з них не знав про наміри міської ради забрати у них підвали. Давиденко каже, що вінничани обурені такою зневагою до них і деякі сьогодні вийшли під стіни вінницької міської ради.

– Я звертаю вашу увагу, що згідно рішення Конституційного Суду України від 2 березня 2004 року підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні передаються  безоплатно  у  спільну  власність громадян   одночасно   з  приватизацією  ними  квартир багатоквартирних   будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує  здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього. Тому міська рада немає, і до речі, ніколи не мала жодного права оформляти цю власність, як свою, ні здавати її в оренду, ні тим більше виставляти її на продаж. Це майно людей, які приватизували свої квартири. Таким чином, доповідач, фактично сама має намір і штовхає депутатів чинити злочин, який підпадає під санкції п’яти статей Кримінального Кодексу України і відповідна заява про злочин уже подана в правоохоронні органи – сказала Ганна Давиденко.

Міський голова Сергій Моргунов був здивований, почувши про протести під міською радою, та попросив юридичний департамент прокоментувати проект рішення.

– Відповідно до норм чинного законодавства, співвласники житлових будинків мають повне право в кожному конкретному випадку вирішувати свої правовідносини з органами місцевого самоврядування. Якщо громадяни вважають, що їх права порушуються, вони мають право оскаржувати це право у суді, – відреагувала на звернення депутатки директорка департаменту правової політики та якості Людмила Григорук.

Після цих слів Сергій Моргунов зі словами “прокуратура розбереться” поставив питання з урахуванням конфлікту інтересів депутата Ігоря Ткачука на голосування.

За результатами голосування серед 41 присутніх депутатів, 27 міських обранців, секретар міської ради Павло Яблонський та міський голова Сергій Моргунов підтримали рішення.

Це депутати Роман Андронійчук, Петро Бабій, Олександр Дан, Павло Задорожнюк, Юрій Зажирко, Антоніна Іващук, Віктор Кривіцький, Вадим Кудіяров, Сергій Кушнір, Михайло Лепей та Олена Лепей, Володимир Малінін, Віктор Мацера, Дмитро Мира, Володимир Онофрійчук, Наталя Панчук, Олександр Парвадов, Олександр Ревунов, Євген Стукаленко, Олег Стукан, Василь Терліковський, Григорій Ткачук, Олександр Третяк, Олександр Чернега, Володимир Чорновол, Віктор Шеншин, Світлана Ярова.

Утрималось п’ять депутатів – Олександр Колісник, Денис Мазуренко, Володимир Околіта, Тетяна Тихонюк, Олег Ткаченко.

Не голосували п’ять депутатів – Степан Бессолов, Людмила Ваколюк, Алла Власюк, Ігор Івасюк, Юрій Максименко.

Проти проголосували чотири депутати – Володимир Базелюк, Ганна Давиденко, Людмила Кондратюк, Дмитро Уманець.

Фото: Анастасія Дем’янчук

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *