Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці відкрили центр громадського контролю «ДІЙ!»

У Вінниці відкрили центр громадського контролю «ДІЙ!»

 

aМережа центрів громадського контролю “ДІЙ!” презентувала центр у  Вінниці. Перша велика робота – «розсекречення» генплану.

Мережа центрів громадського контролю “ДІЙ!, які вже працюють в чотирьох містах України – Тернополі, Запоріжжі, Краматорську та Маріуполі, офіційно презентувала свій п’ятий центр у Вінниці.
Діяльність у рамках  проекту « ДІЙ!»  полягає в реалізації громадського контролю за діяльністю міської влади з точки зору дотримання прав людини і законів України.

d– Завдяки цій ініціативі ми сподіваємося підвищити попит на моніторинг дій влади з боку суспільства і рівень обізнаності територіальних громад про свої права, – прокоментувала на презентації координатор проекту від чеської організації «People in Need» Анна Медведєва.

За словами координатора проекту, представника всеукраїнської організації «Центр UA» Олександра Дмитрієва, основними завданнями регіональних Центрів є моніторинг роботи органів місцевого самоврядування, аналітика, адвокація рішень актуальних проблем, інформування та консультації громадян про можливі шляхи їх вирішення.

c

У Вінниці команда Центру складається з юриста, журналіста і координатора.
– Першою нашою серйозною роботою став моніторинг відкритості для жителів Вінниці генерального плану міста. Приховування цього документа дає великі можливості для корупційних зловживань з комунальними землями. У запиті на доступ до публічної інформації, ми просили у виконкому Вінницької міської ради надіслати електронний варіант копії Генерального плану міста Вінниці з усіма графічними і текстовими складовими. У відповіді нам пояснили, що “на графічній і текстовій частині генерального плану (основне креслення, його складові) розробником містобудівної документації встановлено гриф« для службового користування ». Тому надати його копію нам відмовили», – розповіла журналістка Анастасія Дем’янчук.

yu

Юрист Сергій Корнійчук оскаржив відповідь до Уповноваженого з прав людини. У відповіді на скаргу йому підтвердили, що чиновники порушили ряд законів і зобов’язали надати копію генерального плану Вінниці, частиною якого є і план зонування територій. Він визначає допустимі види забудови, на конкретних земельних ділянках.

– Ми виклали цю копію у вільному доступі на сайті «Агенції журналістських розслідувань». Тепер жителі можуть відслідковувати відповідність забудов генеральним планом міста, самостійно визначаючи порушення », – каже  координатор центру громадського контролю «ДІЙ! Вінниця» Інга Фляжнікова. – Ми маємо багато планів для подальшої роботи, і зацікавлені у співпраці як з громадськими активістами та журналістами, так і з місцевою владою. Ми хочемо не просто бути рупором проблем, а й двигуном для їх вирішення. Наш девіз – досить мріяти, треба діяти!

r

sel

Зв’язок з журналістом «ДІЙ!Вінниця» Анастасією Дем’янчук (093-141-13-06), ademyanchuk18@gmail.com, координатором Інгою Фляжніковою (068)-110-63-23, inha.kuts@gmail.com, юристом Сергієм Корнійчуком (097)839-98-99 kornichyk2016sa@gmail.com

Проект мережі центрів громадського контролю «ДІЙ!»  реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу спільно чеською організацією People in Need і всеукраїнською організацією «Центр UA».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *