Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Проекти » Як потрапити на засідання сесії міської ради у Вінниці, Тернополі, Запоріжжі, Маріуполі та Краматорську

Як потрапити на засідання сесії міської ради у Вінниці, Тернополі, Запоріжжі, Маріуполі та Краматорську

У четвер, 10 лютого 2022 р. відбулося онлайн-обговорення  “Відкриті ради: політична воля чи вимога закону”

Мережа центрів громадського контролю “Дій!” проаналізувала як реалізовується право доступу на сесії міських рад у 5-ти містах України: Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь.  За законом всі мають право на вільний фізичний доступ на засідання колегіальних органів міських рад: пленарних засідань і засідань депутатських комісій. Конституція і Законодавство України захищає це право. 

Органи місцевого самоврядування приймають регламент, у якому міститься  порядок доступу на пленарні засідання, який має забезпечити це право громадянам . Проте, у містах ситуація відрізняється. Під час онлайн-обговорення з’ясувалося, що у всіх містах є проблема з інклюзивністю. Люди з обмеженими можливостями  не мають умов для вільного доступу до засідань сесій. Цю проблему уже почали вирішувати у Краматорську, який виявився лідером з доступності до засідань сесій та інших колегіальних органів. Регламент міста не містить жодних перешкод та додаткових умов. В інших містах спільними стали карантинні обмеження. Наприклад у Тернополі, Регламент міської ради не містив положень щодо заборони участі у пленарних засіданнях. Однак міський голова, всупереч чинному законодавству видав розпорядження, що не дозволяє участь  громадськості у засіданнях міської ради. Водночас у регламенті немає чітких інструкцій для громадян, які хочуть відвідати засідання сесії. Також представники Тернополя констатують недостатню якість онлайн трансляції засідання міської ради через неможливість чути виступи депутатів, які ті проголошують з місця. 

 

Регламент  Маріуполя не містить перешкод, але фізично потрапити на засідання виявилося неможливим. Така сама ситуація і в Запоріжжі. У Вінниці є турнікети на вході та  акредитація журналістів в регламенті. Найбільше перепон для доступу, як виявилося, містить регламент Вінниці. Зокрема, якщо особа не зареєструється з використанням електронно-цифрового підпису, не отримає підтвердження, що вона може бути присутньою на засіданні, не доведе, що вона член територіальної громади, то її через турнікет не пропустить охорона.

Мережа у рамках проекту підготувала та направила до міських рад спільні звернення з пропозиціями  щодо покращення доступу до засідань сесій міських рад.

 

Довідка: Захід відбувався у рамках проєкту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need. Зміст цього заходу є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *