Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістам » Круглий стіл для журналістів «Журналістика VS Пропаганда. Українські реалії»

Круглий стіл для журналістів «Журналістика VS Пропаганда. Українські реалії»

Журналісти з усієї України запрошуються взяти участь у Круглому столі «Журналістика VS Пропаганда. Українські реалії». Захід відбудеться 15 грудня 2017 року в Києві. Організаторами є Академія української преси спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу за фінансуванням Міністерства закордонних справ Німеччини.

Вже 4-й рік українська журналістика втягнена в інформаційну війну. У таких жорстких умовах для журналістів стає дедалі складніше працювати, не порушуючи професійні стандарти. Такі поняття, як повнота та актуальність інформації, її баланс і неупереджений характер, спотворюються. Використання мови ворожнечі, пропаганда та необ’єктивне висвітлення подій спричиняє катастрофічні для медіа наслідки: відсутність довіри до інформації, напругу в суспільстві, розпалювання ненависті в країні. За останні роки соціологи констатують тривожний сигнал – катастрофічне падіння рівня довіри аудиторії до українських медіа. Більш того, панує думка, що під час війни треба користуватись усіма методами для відстоювання державних переконань та цінностей – у тому числі і пропагандою. Звідси бере витоки журналістика відданості, яка закладає під пропаганду підґрунтя патріотизму.

Теми панельних дискусій:

  1. Українська журналістика в умовах війни та кризи.

Чи змінюються професійні стандарти під час війни. Журналіст – учасник конфлікту чи незалежний спостерігач. Чи є виправдання пропаганді в журналістиці? Слово – зброя?

  1. Україна в міжнародному медіапросторі. Хто формує основні меседжі?

Чи виправдана журналістика відданості? Правда на війні вмирає першою? Чи мають змінюватися професійні стандарти під час війни? Мова ненависті. Захист приватності. Держтаємниця.

  1. Фізична безпека журналістів. Боротьба з безкарністю.

Системна безкарність злочинів проти журналістів. Захист журналістів – справа їх самих, редакцій, держави?

Програма заходу >>>

Заповнити заявку >>>

Участь у круглому столі є безкоштовною. Харчування за рахунок організаторів. Учасникам з інших міст надається місце у готелі за рахунок організаторів. Компенсація витрат на проїзд не здійснюється.

Реєстрація триває до 13 грудня 2017 року. Відбір учасників відбуватиметься на конкурсних засадах. Інформацію щодо місця проведення буде надіслано окремими листом після відбору.

Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland
За підтримки Федеративної Республіки Німеччина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *