Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістам » YouСontrol показав зв’язки депутатів з фінансово-промисловими групами

YouСontrol показав зв’язки депутатів з фінансово-промисловими групами

До системи для перевірки контрагентів YouControl додано інформацію про 157 фінансово-промислових груп, ключовими особами яких є депутати Верховної Ради VI-VIII скликання.

Система YouControl дозволяє дізнатися, чи належить підприємство до тієї чи іншої фінансово-промислової групи (ФПГ). Раніше у системі вже були дані про приналежність бізнесу до ФПГ, але зараз аналітики обробили та додали дані про всіх депутатів Верховної Ради VI-VIII скликань і їх комерційної діяльності. Серед нових груп фігурують такі, як  Група Юлії Тимошенко, Група Руслана Богдана, Каупервуд, Група Юрія Одарченка, Група Сергія Скуратовського, Група Юрія Чижмаря, Група Семена Семенченка, Група Ірини Сисоєнко, Група родини Балог та багато інших.

Фінансово-промислова група, або ФПГ ‒ це об’єднання декількох підприємств, які взаємодіють між собою економічно і фінансово. Діяльність всіх підприємств в межах однієї ФПГ контролюється підприємцями, що об’єднали свої активи. Відповідно, вся фінансово-промислова група зазнає впливу тих фізичних осіб, які нею керують (контролюють). Звідси випливають особливості співпраці з контрагентами, які є частиною певної ФПГ.

“ФПГ дозволяє комплексно оцінити масштаби бізнесу. При первинній перевірці можна відразу визначити, чи пов’язана ця компанія з політичною особою і наскільки «токсичний» цей зв’язок. Коли до нас звертається одна компанія, ми бачимо тільки вершину айсберга ‒ лише директора та засновників, а за нею може стояти ціла група компаній.

Для чого потрібні такі дані? По-перше, ви можете взаємодіяти відразу з особами, які визначають долю компанії та домовлятися з ними про більш вигідні угоди. По-друге, якщо у групи почнуться проблеми з фінансами, це обов’язково відобразиться на всіх учасниках – питання часу. По-третє, дозволяє встановити зв’язок між політиком і компанією, щоб перевірити можливу наявність конфлікту інтересів при аналізі публічних закупівель, наприклад. В YouControl тепер цю інформацію можна легко перевірити”, ‒ коментує Сергій Мільман, засновник та СЕО YouControl.

В системі ця інформація доступна у платному тарифі (на день або рік), а також у безкоштовному тестовому режимі, котрий діє протягом 24-х годин після реєстрації.

YouControl — аналітична система, що з 50 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел. Система дозволяє бізнесу перевіряти своїх партнерів. А в межах соціальної місії компанія YouControl надає доступ для журналістів та громадських активістів безкоштовно для проведення розслідувань, аналізу держзакупівель, моніторингу декларацій.

 

За додатковими запитаннями, коментарями звертайтесь на мейл pr@youcontrol.com.ua або за тел. 067 46 58 580 (Антоніна Ряховська)

 

фото С. Мільмана та скріни з системи (укр. та рос. мовою):

https://drive.google.com/drive/folders/15Ms_MYzLUBJqayUZqUc1rhsGlKSaGuEq?usp=sharing  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *