Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » Дві фірми, що належать одному власнику, за півтора роки отримали 26 тендерних замовлення від департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради

Дві фірми, що належать одному власнику, за півтора роки отримали 26 тендерних замовлення від департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради

Таланти бувають різні. У когось спортивні, у когось – математичні або літературні. Хтось віртуозно грає на скрипці, а комусь пощастило народитися із голосом на сім октав. А ось у товариства з обмеженою віповідальністю “Експертний центр ВТБ”, яке спеціалізується на діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії, наданні послуг технічного консультування в цих сферах, а також на будівельних роботах, талант особливий і в чомусь навіть унікальний. А саме – здатність отримувати тендерні замовлення від Вінницької міської ради, точніше, департаменту капітального будівництва та благоустрою

У грудні 2016 року ТОВ “Експертний центр ВТБ” уклало зі Службою автомобільних доріг у Вінницькій області Державного агентства автомобільних доріг України угоду на виконання робіт на скромні 175 997,30 гривень. А вже із квітня наступного року бюджетні замовлення посипалися на неї, мов осінні каштани від пориву вітру: 22 угоди на понад 11 мільйонів гривень протягом року. І всі – від департаменту комунального господарства і благоустрою.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, кінцеві бенефіціарні власники компанії – В`ячеслав Михайлович Подолян та Іван Васильович Єфремов. Зареєстрована фірма в офісі №504 в будинку 27А по вул. Данила Галицького у Вінниці. Сусідній офіс №506 значиться адресою реєстрації  ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг”, керівник якого – В`ячеслав Михайлович Подолян, а кінцевий бенефіціарій – Іван Васильович Єфремов.

Як писала Агенція, у 2017 році ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг” виступив у ролі єдиного конкурента ще одного тендерного фаворита департаменту капітального будівнитцва, ТОВ «Шляхбуд», в минулорічному аукціоні на будівництво кладовища у Сабарові. Переміг ТОВ «Шляхбуд», але його суперник без бюджетного замовлення не залишився, вигравши того ж дня тендер на роботи з капітального ремонту по Немирівському шосе вартістю 3,5 мільйонів гривень. І в тому ж 2017 році  ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг” виграв тендер вартістю понад 60 мільйонів гривень на будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів на території Людавської сільської ради Жмеринського району Вінницької області.

Ще один офіс по Д. Галицького 27 А – №502 – значиться адресою реєстрації приватного підприємства “ВКП”СВОД”, власник якого – все той же В`ячеслав Подолян. Ця фірма також спеціалізується на будівництві та інжинірингу та має у своєму кошику п`ять бюджетних тендерів, з яких два на загальну суму 306 031,90 гривень проводила Служба автомобільних доріг, а ще два на 544 300 гривень – департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. Усі – за період із грудня 2016 року по квітень 2017. В усіх цих тендерах “ВКП”СВОД” був єдиним учасником, і всі вони проводилися за процедурою допорогових закупівель, тобто таких, де вартість робіт та послуг не перевищує 1,5 мільйона гривень.

Так само, як і тендери, де перемогло ТОВ «Експертний центр ВТБ». А оскільки учасник тендеру один, то, відповідно, аукціони, під час яких вартість робіт мала б бути зменшеною у порівнянні з очікуваною, не проводилися. Ну а немає аукціону – немає й заощаджених бюджетних коштів. Що підтверджують дані Clarity Project: усі зазначені тендери мали нульову економію.

Ще один цікавий момент: керівником Служби автомобільних доріг у Вінницькій області, яка проводила виграні ТОВ “Експертний центр ВТБ” та “ВКП”СВОД” тендери, є Ігор Корольчук, колишній директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради, – того самого, від якого обидві фірми отримали 26 тендерів на двох.

До речі, «біографія» ТОВ “Експертний центр ВТБ” абсолютно схожа на біографію іншої приватної компанії, про яку нещодавно писала Агенція. Це ТОВ «Вінниця Благоустрій», яке з серпня 2017 року уклало 22 тендерні угоди із департаментом житлового господарства ВМР. Усі – за процедурою допорогових закупівель. Щоправда, ця фірма трошки бюджетних грошей, тобто наших із вами, грошей таки зекономила.

Скріншоти: Youcontrol та Clarity Project

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *