Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » Фірма зі статутним капіталом у сто гривень реконструює Шаргородський суд за 10 мільйонів

Фірма зі статутним капіталом у сто гривень реконструює Шаргородський суд за 10 мільйонів

На адресу редакції надійшов анонімний лист з повідомленням   про ймовірне відмивання державних коштів у великих розмірах.

«Просимо Вашої допомоги у вирішенні питання відмивання державних коштів. Тут замішані державні службовці, а саме Територіального управління державної судової адміністрації у Вінницькій області, та Державного підприємства «Судовий будівельно-експертний центр».

 

Для відмивання державних коштів був проведений тендер через систему Прозоро  UA-2017-10-24-000971-b.  Використовуючи зв’язки, та демпінгуючи ціни, у ньому виграло ПП “ТУР” , яка пов’язане з фірмою ДП “Вінницького судового будівельно-експертного центру” 

 

Ціни занижено на виконання робіт та матеріали, вони не відповідають ринковим. Це зроблено для того, щоб потім на підвищенні ціни в процесі та додаткових угодах  відмивати державні кошти»

За інформацією Prozorro, тендер з вказаним номером – це «Реконструкція будівлі Шаргородського районного суду по вулиці Героїв Майдану, 272Т в місті Шаргород». Замовник – Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області. За державним класифікатором виконавці мають здійснити  будівельно-монтажні роботи. Очікувана вартість була майже 12 мільйонів 800 тисяч гривень.

У аукціоні, який завершився 14 ○листопада, брало участь чотири підприємства.

 

Як бачимо переможець аукціону,  згадане у листі ПП «ТУР», пропозиція якого є дешевшою за інші більш як на два мільйони. Це дійсно може свідчити про демпінг.

Дивно, що в тендерній  документації з класифікацією тендеру, як будівельно-монтажні роботи, окрім власне цих робіт, вимагається поставка техніки, обладнання та меблів. Зокрема,  у переліку значаться лави для підсудних, столи, стільці, шафи, комп’ютери та принтери…

Оскільки перевірити справжню вартість будівельних робіт майже неможливо, то саме за позиціями, які мають технічні характеристики, це зробити легко.

Так, наприклад, найдешевший новий чорно-білий лазерний принтер з технічними характеристиками, що вказані в тендерній документації, на популярному сайті коштує більше двох тисяч гривень.  ПП «ТУР» обіцяє, згідно документів наданих на аукціон, поставити його у кількості 19 штук за ціною по 400 гривень.

 

Персональний комп’ютер з технічними характеристиками, що вимагаються, коштує приблизно 6500 гривень.  ПП «ТУР» обіцяє, згідно документів наданих на аукціон, поставити його у кількості 25  штук за ціною по 4500 гривень.

 

За інформацією аналітичної системи Youcontrol, ПП «ТУР» зареєстроване у липні 2002 року, має статутний капітал 100 гривень. Директор та засновник підприємства – Кушнерьов Віктор Миколайович.  З підприємством пов’язано 13 адміністративних та господарських  судових рішень.

У 2017 році підприємство заробляло лише на державних тендерах, не маючи інших замовлень. Висока залежність від тендерів вказує на залежність від ходу їх проведення, політичної ситуації та інших потенційно корупційних складових.

Сума контрактів за рік склала  близько 30 мільйонів гривень.

Найбільше замовлення на реконструкцію спортивно-оздоровчого закладу “Юність” в м.Жмеринка, Вінницької області. Роботи мали бути завершені у вересні 2017 року. На даний момент терміни продовженні до травня 2018 року, а сума збільшилась на 14447969,42 гривень.

Раніше реконструкцією судів підприємство не займалось. За інформацією порталу Zакупівлі, аукціони за такими тендерами зазвичай  вигравало згадане в листі ВФ ДП «СУДОВИЙ БУДІВЕЛЬНО-ЕКСПЕРТНИЙ ЦЕНТР».

 

 

Головне фото: https://adbuild.net/ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *