Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » ГОТІВОЧКА ПО-СУДДІВСЬКИ

ГОТІВОЧКА ПО-СУДДІВСЬКИ

За даними декларацій представників суддівської влади CORRUPT.UA склав ТОП-10 декларантів готівкових коштів у 2016 році.

Очолює рейтинг чинний міністр юстиції Павло Петренко. Він за посадою був членом Вищої ради юстиції (04.06.2015–30.09.2016), а саме вона є найвищім державним органом суддівського врядування. Міністр юстиції України задекларував право власності на земельну ділянку у 29000 мв Київській області, має половину земельної ділянки під Києвом площею 1497 м2, орендує квартиру в 109.3 м2 та користується іншою квартирою площею 60,5 м2 у Києві.

Також Павло Петренко декларує п’ять витворів мистецтва та два коштовні годинники невизначеної вартості. Дві автівки у власності та одна в оренді доповнюють його статки. Сумарні готівкові заощадження міністра юстиції України в гривневому еквіваленті найбільші з усіх декларантів з суддівськї галузі.

Другою за сумою задекларованої готівки є суддя Господарського суду м. Києва, Вікторія Джарти. Коштовні годинники та сумки топових світових брендів це не найдорожча власність судді. Вартість майна Вікторії в сотні разів перевищує загальний обсяг її суддівської зарплати за всі роки професійної діяльності. Зокрема, Вікторія Джарти має дві квартири в Києві по 386 та 268 м2, будинок на 610 м2, автівку Bentley Continental 2012 року вартістю під 300 тисяч євро, чималі рахунки в банках. Не менші статки і в її чоловіка Валерія Омельченка.

На третьому місці серед декларантів готівки суддя Ольга Попікова. У власності судді немає ні автівки, ні нерухомості. Лише квартира на 80 м2 у користуванні. І 7 мільйонів гривень готівкою.

Четверту сходинку за готівкою посідає Оксана Виноградова, суддя Київського окружного адміністративного суду. Згідно декларації у 2016 році вона набула у власність квартиру в Києві на 80 м2. До пари до першої своєї квартири на 117 м2.

Наталія Манжос – суддя Кілійського районного суду Одеської області, посіла п’яту сходинку за задекларованою готівкою. Згідно з декларацією суддя не володіє нерухомістю. Але окрім готівки, Наталія має у власності Mercedes-benz GL500, який вона купила у 2015 році, та користується автівкою JAGUAR XF, що зареєстрований на її родичку.

Шосте місце в рейтингу готівкових декларантів посів Михайло Ніколенко, суддя Господарського суду Дніпропетровської області. У його декларації є квартира в Харкові на 125 м2 та три земельні ділянки у Харковській та Сумській областях. Також, у співвласності з дружиною, він володіє трьома автівками Mercedes-benz ML250, Mitsubishi L200 та  Nissan Sunny. А також дружина судді є власником чотирьох фірм.

Сьоме місце в рейтингу посіла суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, Лариса Зуєва. Суддя декларує дві земельних ділянки в передмісті Одеси та три квартири в Одесі площею 41, 103,10 та 214,3 м2. Також Лариса Зуєва володіє гаражем та двома паркомісцями. Найновіше придбання – квартира площею 101,30 м2, записана на сина у 2015 році. Задекларовані коштовні каблучку і годинник суддя перевозить на автомобілі Mercedes-benz GLK 220.

Восьмим в рейтингу, виявився член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко. У декларації судді можна побачити колекцію картин та квартиру на 44,10 м2 та земельну ділянку у Львівській області.. А його дружині належить будинок 268,10 м2 . Також на дружину записане авто Lexus 200 H. Також суддя користується державною квартирою в Києві на 117,1 м2.

Дев’яту сходинку посів Любомир Андрейчук, суддя Господарського суду Закарпатської області. Згідно з декларацієювін володіє квартирою 121,6 м2 а його дружина володіє квартирою у 51 м2 у Львові. Також у судді є автомобіль Шкода Октавія.

Завершує десятку декларантів готівки Любов Гончар, суддя Вищого адміністративного суду України, секретар Першої судової палати. Вона декларує дві земельні ділянки в Чернівцях та одну в Чернівецькій області. Також суддя є співвласницею будинку у 74,6 м2 в Чернівцях, користується квартирою на 111,5 мта земельною ділянкою і будинком в Києві. Їздить суддя на автомобілі Тойота Венза 2010 року.

Судді, що задекларували готівку, мають ще багато інших статків та власності. Коштовні прикраси, витвори мистецтва, дорогі квартири чи будинки.

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *