Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » Тендерні “схеми” КП “Вінницька транспортна компанія” - тролейбуси та автобуси за сотні мільйонів гривень

Тендерні “схеми” КП “Вінницька транспортна компанія” – тролейбуси та автобуси за сотні мільйонів гривень

2023 рік можна назвати роком транспорту для Вінниці. У цьому році місто поповниться 20 одиницями польських тролейбусів Solaris Trollino 12 та 10 одиницями турецьких автобусів Otokar. Ціна питання – сотні мільйонів бюджетних гривень. Купляють цей рухомий склад через київську фірму, яка перемогла у відповідних тендерах. Але учасники цих аукціонів вважають, що ці тендери с самого початку проводились спеціально під одного учасника. 

Solaris Trollino 12 

23 грудня 2022 року на околицях міста був помічений польський тролейбус Solaris Trollino 12

Другий такий електротранспорт був помічений 29 грудня 

Потім третій…

Ще повинно у Вінницю з Польщі бути привезено 17 тролейбусів. Всі вони 2011 року випуску й до цього їздили вулицями міст  сусідньої держави. Відповідно до фінансового плану КП “Вінницька транспортна компанія, всього на придбання 20 “солярисів” пішло 34 мільйона бюджетних гривень. 

Тобто, один тролейбус обійшовся бюджету близько 1,7 мільйонів гривень .

Зазвичай, коли надходить нова партія громадського транспорту, то зростає вірогідність того, що старі тролейбуси можуть піти під списання. В нашому випадку це електротранспорт марки “ЗіУ-9”

У відповідь на наш запит, керівництво КП “Вінницька транспортна компанія” завірила, що у 2023 році утилізація даних тролейбусів не передбачена. Також з цієї відповіді стало відомо, що вже перші чотири одиниці тролейбусів Solaris можуть вийти на маршрут вже цієї зими.

Ці тролейбуси пофарбовані в палітру червоно-біло-зеленого кольорів. Електротранспорт у Вінниці має фірмовий синій колір, в який, вірогідно, пофарбують польські тролейбуси. Є відповідна петиція, щоб залишили Solaris в їх рідному кольорі. Хоча опитування у соцмережі показує, що більшість мешканців Вінниці за те, щоб електротранспорт у місті й надалі був синього кольору. 

 

Тендер

КП “Вінницька транспортна компанія” купує тролейбуси не напряму, а через посередника, який виграв відповідний тендер, який серед учасників викликав чимало питань: 

Цей коментар був написаний від імені компанії “SENSO DYNAMICS LLC”. Формально – це міжнародна фірма, але ЄДРПОУ організації в реєстрі знаходить лише підприємців зі Львова та з Одеси, що вказує на якусь помилку в системі або незрозуміле походження самої компанії “SENSO DYNAMICS LLC”. Це підприємство залишало свій коментар у закупці Одеською обласною військовою адміністрацією шкільних автобусів та коли КП “Центр екологічного моніторингу” Дніпропетровської обласної ради вирішило придбати станцію аналізу якості води.  

Пан Дмитро Снігур звернувся до Держаудитслужби, що перевірили даний аукціон на дотримання вимог чинного законодавства. 

У ході перевірки порушення таки були виявлені: 

КП “Вінницька транспортна компанія” не погодившись з висновками перевірки й подала позов до суду про визнання протиправним та скасування висновку Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області  про результати моніторингу закупівлі. Суд триває. Наступне засідання пройде 30 січня. 

ТОВ “Сучасні Вантажівки”

Але не дивлячись на всі нюанси, переможцем тендеру по закупівлі 20 тролейбусів, обійшовши польську фірму,було обрано ТОВ “Сучасні Вантажівки”. У Вінницю прибувати тролейбуси будуть поступово. Відповідно до договору між КП “Вінницька транспортна компанія”  та ТОВ “Сучасні Вантажівки”, термін виконання зобов’язань до 2 грудня 2023 року. 

Крім тролейбусів, ТОВ “Сучасні Вантажівки” виграло тендер по закупівлі муніципальних електроавтобусів за тиждень до повномасштабного вторгнення росії на територію України – 16 лютого 2022 року. Відповідно до договору, до 31 грудня 2023 року у Вінниці з’являться нова партія автобусів Otokar у кількості 10 штук. 

Ціна питання – 212 344 734 гривень. 

На цей тендер також було чимало нарікань від учасників. Ось кілька з них: 

ТОВ “Сучасні Вантажівки” є активним учасником тендерів.  

Належить підприємство до групи компаній родини Мещаніних. Ключові особи – Євгеній та Ольга Мещаніни. Компанії групи працюють в різних сферах: торгівля автомобілями, нерухомість, будівництво, транспорт. Головний актив групи: автомобільний холдинг АВТЕК – офіційний дилер вантажних автомобілів та спецтехніки FORD TRUCKS, МАЗ, VOLAT, працює в сфері продажу автомобілів, автобусів, різноманітної спецтехніки та запчастин, надає гарантійне та після гарантійне обслуговування на офіційних сервісних станціях по всій Україні.

ТОВ “Сучасні Вантажівки” є учасником кількох кримінальних справ, одна з них вказує на таке: “…на думку прокурора другого відділу процесуального керівництва першого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва, досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи КК «Київавтодор» організували та налагодили механізм розкрадання та привласнення бюджетних коштів, частину яких отримали службові особи ТОВ «Сучасні вантажівки..”  

фото з “Вінниці пасажирської”  

Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *