Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » У Вінниці за понад півмільйона гривень дві нових зупинки облаштували “тендерні фаворити” департаменту комунального господарства та благоустрою

У Вінниці за понад півмільйона гривень дві нових зупинки облаштували “тендерні фаворити” департаменту комунального господарства та благоустрою

 У грудні 2022 року у Вінниці з’явилось дві нові зупинки громадського транспорту “англійського типу”: “Палац Школярів”, “вул. В’ячеслава Чорновола”. Облаштували їх ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз”,а проектувало зупинки – “фаворит” департаменту комунального господарства та благоустрою ПП “ВКП “СВОД”.  На облаштування зупинок пішло понад півмільйона гривень. 

Затвердили раніше, ніж розробили

Будь-які будівельно-монтажні роботи починаються з проекту, тобто, з виготовлення проектно-кошторисної документації (ПКД). Щоб дізнатися, чи потрібні будуть ще якісь документи, крім ПКД, директор департамента комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Юрій Семенюк з цим питанням звернувся до директора департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради Дениса Сороки. 1 листопада 2022 року директор департамента комунального господарства та благоустрою отримав відповідь, що ніяких додаткових дозволів у даному випадку непотрібно.

Тоді департамент комунального господарства та благоустрою 18 листопада 2022 року видає відповідний наказ про затвердження проектно-кошторисної документації після її перегляду. 

Цікаво тут те, що саме у цей день департамент підписав договір з приватним підприємством (ПП) “ВКП “СВОД” про розробку проектно-кошторисної документації по об’єкту: “Капітальний ремонт елементів благоустрою на трамвайній зупинці “Палац Школярів” по вулиці Хмельницьке шосе, в напрямку до центу міста Вінниці”на суму у 16 723,01 гривні.  Термін виконання робіт: один місяць.

Тобто, “де-юре” станом на 18 листопада 2022 року був лише підписаний договір на розроблення проектно-кошторисної документації, але “де-факто” вона вже була розроблена та затверджена в департаменті комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.

Відповідний договір у цей же день був підписаний щодо зупинки “вулиця В’ячеслава Чорновола” на таку ж саме суму у 16 732,01 гривні. 

“Тендерні фаворити”

Чому департамент підписав договір саме з цим підприємством? Це логічно, якщо подивитись скільки між ними було укладено договорів – 131.  

Серед кінцевих бенефіціарних власників ПП “ВКП “СВОД” є В’ячеслав Подолян. Він є керівником іншого підприємства – ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг”, яке проектувало будівництво гаражу ПП “ВКП “СВОД”. Споруджувало цей гараж підприємство ТОВ “ПВМ-Буд”, яке належить також В’ячеславу Подоляну

ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг”  також є одним з фаворитів департаменту комунального господарства та благоустрою, які уклали між собою 50 договорів на загальну суму у 249 756 579,82 гривень. З цієї суми на будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів на території Людавської сільської ради Жмеринського району пішло 125 396 280,7 гривень. Там де є великі кошти, там завжди є велика ймовірність їх незаконного розподілу. У 2019 році слідчим управлінням ГУ Національної поліції у Вінницькій області досудовий розслідуванням було встановлено, що службові особи ТОВ «Шляхбуд», ТОВ «Подільський будівельний інжиніринг», ТОВ «Віндор» та ПП «Велес+» незаконно заволоділи бюджетними коштами передбаченими на ремонт та утримання доріг.  

Службові особи ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг” проектували автомийку, замовником котрої було ТОВ “Сам-Сервіс”, де серед власників підприємства є бізнес-партнер Володимира Гройсмана – Юрій Гижко. Крім цього, ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг” проектувало іншу автомийку ТОВ “Сам-Сервіс” на Немирівському шосе у Вінниці.

ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз”

Після того, як були виготовлені та затвердженні ПКД на дві зупинки (обішлось бюжету у 33 464,02 гривень), 2 грудня 2022 року департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради укладає договір з ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз” на облаштування зупинок громадського транспорту “Палац Школярів” (276 150 гривень) та “вул. В.Чорновола” (276 375 гривень). Термін виконання – до 15 грудня 2022 року. 

У цей же день, 2 грудня 2022 року, департамент комунального господарства та благоустрою укладає договір з КУП “ЕкоВін” на технічний догляд за зупинками  “Палац Школярів” (4 071,16 гривень) та “вул. В.Чорновола” (4 105,65 гривень).

Зупинки були облаштовані в зазначений термін і з бюджету на рахунок ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз” було перераховано за два зупинки – 552 493,75 гривень. 

ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз” є також серед фаворитів департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.  

З найсвіжіших укладених договорів між департаментом та ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз” – благоустрій біля будинку на вулиці Соборна, 14 за 1 749 788,55 гривень. Договір був укладений 1 лютого 2023 року. Департамент комунального господарства та благоустрою “доручив” ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз” завершити реконструкцію парку “Хімік” за 32 730 345 гривень.

В яку суму бюджету міста обійшлися ці зупинки?
  1. Проектно кошторисна документація – 33 464,02 гривень
  2. Технічний нагляд – 8 176,81 гривень
  3. Облаштування – 552 493,75 гривень

Всього: 594 134,58 гривень.

 

Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *