Надати інформацію про кількість комунальних земельних ділянок, що за рік перейшли у приватні руки, вінницьку владу змушує Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Така реакція на скаргу про відмову у надані інформації.
Оскаржував дії розпорядника інформації Вінницької міської ради та виконкому юрист Сергій Корнійчук. На його запит про надання інформації про кількість наданих Вінницькою міською радою земельних ділянок, які перебували у комунальній власності міста Вінниці , у власність громадян як новостворені земельні ділянки за всіма видами цільового призначення, передбаченого статтею 121 Земельного кодексу України за 2015-2016 роки, він отримав відмову.
У відповіді на запит йшлося про те, що запитувана інформація виконавчими органами Вінницької міської ради не створювалася, а тому надати її неможливо у зв’язку з відсутністю.
Уповноважений з прав людини роз’яснив, що така відповідь є порушенням ЗУ «Про доступ до публічної інформації», адже не може бути обмежено доступ про розпорядження бюджетними коштами, володіння чи розпорядження державним та комунальним майном. Розпорядник у цьому випадку зобов’язаний володіти, відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, запитуваною інформацією.
Запит про землю Сергій Корнійчук надсилав тому, що до нього звернулися кілька вінничан, які скаржилися, що на їх звернення про надання земельної ділянки у Вінниці відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, їм повідомили, що вільної землі у місті немає. При цьому, на кожній сесії Вінницької міської ради приймаються десятки рішень про безоплатну передачу земельних ділянок у власність громадян.
- Така ситуація дивує навіть судів. Маємо уже кілька виграних судових позовів з цього приводу, – каже Сергій Корнійчук.- Ось, наприклад, рішення Вінницького міського суду, яке пройшло апеляцію. Вінничани Оксана та Сергій Коцюра просили визнати протиправними дії Виконавчого комітету Вінницької міської ради. Їм відмовили у надані інформації про наявність вільних земельних ділянок у Вінниці. Суддя відмічає у рішенні, що органи виконавчої влади зобов’язані надавати за запитами інформацію про наявність земельних ділянок під забудову. Пише також, що зі звіту головного управління Держземагенства у Вінницькій області станом на 1 січня 2015 загальна площа вільних земельних ділянок у межах Вінниці складає майже 484 гектари. Крім того, в рішеннях Вінницької міської ради, які позивач надав, як доказ, йдеться про передачу у власність земельних ділянок у цей же період. Суддя зауважує, що така ситуація можлива лише при наявності вільних земельних ділянок у місті.